به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۴ آبان اظهار کرد: بهترین صفت اهل تقوا کسب علم ،دانش، معرفت و معنویت است.

وی تصریح کرد: به فرموده حضرت علی (ع ) شالوده ایمان علم و دانش است علمی که محصول آن شناخت خداوند و رسیدن به توحید باشد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه در اربعین بزرگ مرد در عرصه علم و معرفت علامه حسن زاده آملی قرار داریم، خاطر نشان کرد: سراسر وجود این مرد کسب علم و فخر حوزه های علمیه و عروه الوثقی در تولید علم بود که بیش از ۲۰۰ موضوع کتاب نوشته بود و همچنین در ۱۷ رشته مجتهد بودند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش آموز، گفت: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار و شکستن حصار جهل،جمود و انحصار است چرا که تمام حرکت استکبار، شیطان بزرگ آمریکا در جهل نگه داشتن ملت ها بوده است.

حجت الاسلام احمدی افزود: اولین حرکت این انحصار توسط مرد بزرگ و تربیت شده مکتب حسینی،بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) انجام شد.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: ۱۳ آبان سال ۵۷ را جوانان و نوجوانان پس از خارج شدن از مدرسه در شهر ری مقابل رژیم فاسد پهلوی ایستادند که در ادامه این حرکت در کشور و تهران فراگیر شد و بیش از ۱۰ هزار نفر دانش آموزان و دانشجو و جوان و مردم این روز را خلق کردند.

وی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان در دفاع مقدس هم حماسه آفریدند، افزود: شهید فهمیده ۱۳ ساله نمونه ای مثال زدنی از نوجوانان آن زمان است که به هر طریقی خودش را به جبهه های حق علیه باطل رساند.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: جوانان و نوجوانان در سنگر علم علیرغم شرایط تحریم کاری کردند که کشور ایران ۱۱ برابر شتاب رشد متوسط علم در جهان و رتبه ۱۶ را در میان ۲۰۰ کشور از آن خود کرده است .

امام جمعه شهرستان نور گفت: در حقیقت مبارزه با استکبار از سال ۱۳۳۲ آغاز شد و با جنگ و تحریم و فتنه و تحریم اقتصادی نیز ادامه داشت اما جوانان و نوجوانان بصیر و آگاه نیروهای مسلح و غیره در دهن آمریکا زدند.

وی افزود: آمریکا که از همه جا شکست خورد به دزدی نفت رسیده است که خوشبختانه سپاهیان توانستند در دهن آمریکا بزنند و دزدان دریایی و حتی ناو آن ها را گرفتند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به روز فرهنگ عمومی خاطر نشان کرد: تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی بوده است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در استان نمونه شناخته شده است، یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور موضوعات بسیار مهمی را در دنبال کرد و با نمادهای غربی را دشمن تدارک دیده مقابله و نماد های دینی را تقویت کرده‌ است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در شورای فرهنگ عمومی اِلمان شهر نور در میدان امام خمینی بود که تشخیص داده شد با آموزه های دینی همخوانی ندارد و علیرغم نصیحت ها اما توجهی صورت نگرفت اما با تمام توان ایستادیم و اجازه ندادیم که اتفاق بیفتند.

حجت الاسلام احمدی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید فرهنگ دینی و سبک زندگی دینی را تبلیغ کند.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: شهردار جدید شهر نور ابلاغیه خود را دریافت و کار خود را رسما آغاز کردند و از ایشان میخواهیم که شهرستان را خوب بسنجند و ارزیابی کنند و در عین وحدت و انسجام با شورای شهر شاهد پیشرفت و ترقی در عرصه های مختلف شهر باشیم.

وی در ادامه افزود: پارک عمومی بانوان یکی از تقاضای عمومی شهر است که از اعضای شورای شهر و شهردار میخواهم با تدبیری درست پارک اختصاصی بانوان را‌ راه اندازی کنند تا بانوان این شهر بتوانند بدون مزاحمت هایی که بعضا صورت می گیرد راحت ورزش کنند .