به گزارش  برترین خبر ، قاسم احمدی لاشکی در نهمین جلسه شورای اداری چالوس با اشاره به اینکه بودجه امسال با توجه به شرایط تحریم آماده شد، اظهار کرد: دولت تا 15 آذر ماه بودجه را آماده کرد، اما با توجه به تذکرات رهبری به سران قوا، نیاز بود تا برخی حوزه ها بیشتر دیده شود، بنابراین اصلاحاتی بر بودجه ۹۸   انجام شد.

وی با بیان اینکه بودجه 97 بر اساس صادرات نفت با 2.5 میلون بشکه  دیده شد، افزود: با توجه به شرایط تحریم و شیطنت آمریکا، مشکلاتی برای صادرات نفت ایجاد می شود که به همین خاطر میزان صادرات  1.5 میلیون بشکه و با 54 دلار محاسبه شده است.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال گذشته از سهم فروش نفت 32 درصد برای امور زیربنایی در صندوق توسعه ملی وارد شد و قرار بود سالی 2 درصد اضافه شود، دولت با توجه به تحریم ها و با اذن رهبری این میزان را به 20 درصد رساند اما عملا 12 تا 14 درصد به صندوق ملی وارد می شود.

احمدی با بیان اینکه رشد حقوق و دستمزد و مستمری 20 درصد در نظر گرفته شده است، گفت: اولویت نخست با معیشت مردم ، خدمات، امنیت، سلامت ،آموزش و حفظ تولید است و 62 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی و ۴۴ هزار میلیارد تومان نیز در قالب اوراق رقم می خورد.

وی ادامه داد: در بودجه امسال 78 هزار میلیارد تومان برای آموزش و پژوهش گذاشته شد که این شامل آموزش و پرورش ، آموزش عالی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی است که از این میزان 43 هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش است.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف سه دهک بالای جامعه امسال در برنامه قرار دارد و مسئولیت اینکار به استانداران سپرده شده است .

* حمایت از سازمان های مردم نهاد در اولویت

در ادامه محمد ناصر زندی فرماندار چالوس با بیان اینکه رفع مشکلات نیازمند تعامل همه دستگاه ها است، افزود:.مدیران دستگاه ها  باید تا حد امکان میزان نارضایتی مردم را کاهش دهند و با استفاده از تجهیزات هماننداتوماسیون و ویدئو کنفرانس خصوصا در شهرستان هایی که با استان فاصله دارند از این فرصت ها نهایت استفاده شود.

وی با بیان اینکه ایجاد نشاط اجتماعی از نکات مهم و مورد تاکید استانداری است، تصریح کرد: همه دستگاه های مرتبط باید اقداماتی را در جهت افزایش نشاط اجتماعی انجام دهند و در این راستا قرار بر این شد کارکنان ادارات و مدیران  روزهای چهارشنبه از ساعت  7 و 15 دقیقه تا 8 صبح به ورزش صبحگاهی بپردازند.

فرماندار چالوس با تاکید بر بهره گیری از جوانان عضو سازمانهای مردم نهاد گفت: حمایت از سازمان های مردم نهاد اولوبت جدی بوده زیرا در پیشبرد اهداف بسیار موثر است.

زندی با تاکید بر سلامت و شفافیت اداری اظهار کرد: در خصوص فساد اداری گاهی بزرگ نمایی می شود اما نطارت مداوم می تواند بازدارنده باشد، وقتی بخش مالی شفاف باشد مشکلی پیش نخواهد آمد بنابراین پیشگیری بسیار بهتر از رفع مشکلات بعدی است.

وی با اشاره به فعالیت اتاق فکر استان و در همان راستا  کمیته تخصص تسهیلگران در شهرستان ها گفت:این کمیته برای توسعه هرچه بیشتر استان و شهرستان نیازمند حمایت همه دستگاه ها است و تا 100 روز باقی مانده پایان سال همه مدیران می توانند اقدامات موثر و ویژه خود را ظرف یک هفته به فرمانداری اعلام کنند.

فرماندار چالوس با تاکید بر انعکاس مناسب اقدامات اداره مربوطه در طول 40 سال انقلاب اسلامی ابراز کرد: با توجه به دشمنی استکبار و فضا سازی و بزرگ کردن ضعف ها و ایجاد نا امیدی باید اقدامات در طول ۴۰ سال را در حوزه های مختلف  زیرساختی و فرهنگی اعلام کنید و در این راستا نیاز است مدیران با رسانه ها ارتباط بیشتری داشته باشند.