به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی در خطبه مجازی نماز جمعه اظهار کرد:همچنان این هفته هم به دلیل تشدید ویروس کرونا نماز عبادی سیاسی جمعه همانند اجتماعات دیگر تعطیل شد اما تصمیم گرفتیم تا آموزه های دینی و الهی را از مصلی نماز جمعه به خانه ها و محل کسب و کار هدایت کنیم.

امامت اوج معنای مطلوب اداره یک جامعه است

وی ضمن تبریک دهه امامت و ولایت به عاشقان و ارادتمندان امیرالمؤمنین(ع) تصریح کرد: امامت اوج معنای مطلوب اداره یک جامعه است.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: امامت از منظر مکتب شیعه و اسلام یعنی شخصی که دلش از فیض هدایت الهی لبریز و معارف الهی رامی شناسد و مفسر قرآن و آگاه از همه رموز و دقایق دین است و همچنین پاک و معصوم و دور از عیب و نقیصه خلقی و نسبی که دارای قدرت عملیاتی کردن آموزه های الهی در بخش های مختلف سیاسی ،فرهنگی ،اقتصادی و عمرانی زندگی مردم را دارد و قطعا خود را در این فضا نمی بیند و تمام توجه او مصالح و منافع بشریت و مردم یک جامعه است.

حادثه غدیر،حادثه ی تعیین کننده تاریخ اسلام است

حجت الاسلام احمدی ادامه داد:عید غدیر و حادثه غدیر درحقیقت نشان دهنده نسخه بی بدیل وجود چنین شخصیتی است و به همین دلیل حادثه غدیر،حادثه ی تعیین کننده تاریخ اسلام است.

وی گفت: تعیین چنین شخصیتی یعنی نقشه راه را در مسیر زندگی بشریت قرار دادن است.

امام جمعه نور بیان کرد: اگر نبی مکرم اسلام در طول ۱۰ سال یک جامعه بدوی آلوده به تعصبات و خرافات را با آن همه مجاهدت عظیمی که آن بزرگوار و اصحاب و یاران او انجام دادند تبدیل به یک جامعه مترقی اسلامی کرده ، اگر بخواهد این مسیر ادامه پیدا کند قطعا باید نقشه راه را در اختیار بشیریت قرار دهد که نقشه راه در روز غدیرخم با معرفی نسخه بی بدیل وجود علی ابن ابیطالب(ع) انجام شد.

امام جمعه نور با اشاره به اینکه معرفی علی ابن ابیطالب(ع) یک هدایت و دستور و نصب الهی بوده است ، اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) شخصیتی ایمانی، اخلاقی، انقلابی، نظامی،منحصر به فرد و ممتاز بود که سراسر وجود او خدمت به جامعه و بشریت و بزرگ ترین هدف او بعد از تاسیس حکومت بر پایه امامت، تاسیس نظام عادلانه اسلامی بود.

حادثه غدیر ، معرفی عترت در کنار قرآن کریم بود

وی افزود: در حقیقت حادثه غدیر معرفی عترت در کنار قرآن کریم بودکه این معرفی زحمات۲۳ ساله نبی مکرم اسلام را تکمیل و مایه یاس دشمنان بوده‌است.

امام جمعه نور یادآورشد: حادثه غدیر نه تنها مایه یاس دشمنان شد بلکه سرازیر شدن همه نعمت ها و کامل شدن نسخه الهی و آسمانی اسلام نیز بوده است.

حجت الاسلام احمدی گفت: مسئله غدیر نشان دهنده جامعیت اسلام و همراه با آینده و تضمین کننده هدایت و زعامت امت اسلامی است که با معرفی امیر المومنین علی (ع) انجام گرفته است.

وی بیان کرد: متاسفانه بعد از حادثه غدیر با تشکیل سقیفه تمام این زحمات۲۳ ساله نبی مکرم اسلام را به انحراف کشیده شد و بعد از ۱۴۰۰ سال در عصر حاضر با تاسیس انقلاب اسلامی در ایران این حرکت غدیر نشر و نما پیدا کرده است و توسط نماینده غدیر ،امامین انقلاب روز به روز شعاع آن گسترده تر ،پرفروغ تر و عالم گیر تر شده است.