به گزارش اختصاصی برترین خبر ، سردارعلیجان میرشکاردر مراسم شب وداع شهید مدافع حرم علی جمشیدی با اشاره به اینکه حضور مردم ایران اسلامی در صحنه های دفاع مقدس و نقش زیبای رزمندگان و شهدا و صبرخانواده های معززشهدا زیباترین عامل بازدارنده رقم خورده است، اظهارکرد: پس از دفاع مقدس با توجه به ضرورت جهت ایجاد توازن قوا در منطقه به نفع ایران اسلامی حضور در عرصه های مختلف علمی رقم خود.

وی با بیان اینکه امنیت هیچ کشوری صرف داشتن بعد نظامی تامین نمی شود ،تصریح کرد: ابعاد مختلف دفاع نظامی و علمی و سیاسی وفرهنگی و اقتصادی باید زمینه ساز بازدارندگی را تقویت کند و توازن قوا با توجه به توانمندی جبهه نرم ، سخت و نیمه سخت را به نفع ایران اسلامی را رقم بزند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بعد از دفاع مقدس با تدبیر نائب امام زمان (عج) حضرت آیت الله امام خامنه ای جوانان برومند در عرصه های مختلف علمی ورود پیدا کردند که شتاب زیبایی در عرصه های علمی پیدا شد اما متاسفانه بعضا کند ،متوقف و مانند انرژی هسته ای به عقب برگشته شده است .

سردار میرشکاربا اشاره به اینکه اگر بخواهیم مسیر ما مسیر گفتمان امام و ولایت و شهدا باشد علاوه برعرصه علمی باید در همه زمینه های اقتصادی و فرهنگی و علوم جدید سرآمد باشد،افزود: ایران اسلامی باید مورد برتری قوا به نفع زمینه سازی حکومت جهانی حضرت حجت (عج)قرار بگیرد.

وی یادآورشد:اگر در علوم مختلف علامه دهرشویم اما در سیاست جبهه خودی و جبهه دشمن را نشناسیم حتی در اردوگاه  علی ابن ابی طالب در جنگ صفین هم باشیم همچون اشعثی می شویم که با یک رجزخوانی خوارج ازکنار آن بیرون آمده است.

فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد:اگر علامه دهر در عرصه های علمی شویم و معرفت علمی و دینی داشته باشیم اما بصیرت سیاسی نداشته باشیم مانند کسی که قبل از انقلاب تفسیر قرآن می کرد که علامه شهید مطهری تفسیر قران خویینی ها را تفسیر مارکسیستی بیان نمودند .

سردار میرشکار خاطرنشان کرد: وجود جوانان هم سن شهیدجمشیدی با حضور در عرصه های فضای مجازی پاسخ های دندان شکنی به چهره درسایه ی همه فتنه های بعد از انقلاب دادند.

وی بیان کرد: برای رسیدن به شهادت همان گونه که شهید جمشیدی در وصیت نامه خودبیان کردند باید با زیرپاگذاشتن نفس اماره وتقویت نفس لوامه به نفس مطمئنه برسیم.

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که من خدمتگذار مردم هستم، ادامه داد: وقتی مسئولی عنوان مقام عالی را به خود می دهد یعنی من فرد برتر این منطقه هستم و فقط دولت تکیه گاهش است.

سردار میرشکاربه نقل از سردار سلیمانی گفت: اگر مقاومت لشکر ۲۵ کربلای مازندران در خان طومان نبود دشمن ضربه جبران ناپذیری را به ما می زد چون هدف دشمن خان طومان نبود.

وی یادآورشد: خان طومان شهرکی در۱۰ کیلومتری شهر حلب روی ارتفاعی که بر اتوبان حلب – دمشق تسلط دارد و دشمن می خواست خان طومان را بگیرد تا به حلب برسد و شهید جمشیدی و کابلی و بلباسی و لشکر ۲۵ کربلا مقاومت کردند در آن جا مانند کربلای ۴ و ۵ نگذاشتند پای دشمن یک بار دیگر به حلب برسد و این افتخار همه ی شهدای خان طومان و شهید گرانقدر شهرستان نور است.

فرمانده دوران دفاع مقدس در پایان گفت: به خودمان ببالیم که بعد از شهید عبدی ها نسل سوم و چهارم انقلاب شهید جمشیدی هایی پروش پیدا کردند که می توانند گام دوم  انقلاب را زیباتر از کسانی که در گام اول انقلاب در صحنه بودند قدم بردارند و ان شاالله زمینه ساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج ) شوند.