به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: برخورداری از تربیت نیکو از صفات متقین است.

وی با اشاره به سخنان امیرالمؤمنین علی علیه السلام، تصریح کرد: تربیت نیکو، دوری کردن از شبهات، خویشتن داری از حرام ها مواردی است که بالاتر از این موارد وجود ندارد.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: دوری از دروغ ها و جلا دادن با صداقت، بهترین نوع ادب است.

حجت الاسلام احمدی افزود: درک محضر عالم ربانی زمینه کسب ادب است.

وی بیان کرد: سراسر انقلاب اسلامی، ادب را آموخته است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: بهترین واژه را امامین انقلاب در ادبیات اسلامی بکار بردند

حجت الاسلام احمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: استفاده از ماه نورانی رجب جهت قرب به خدا از صفات اهل تقوا و معرفت است.

وی با اشاره به اینکه جوانان از جمله ظرفیت های نظام و انقلاب هستند،تصریح کرد: در سایه جوانان، اقتدار و توانمندی علمی، فرهنگی و دینی در حال رشد است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: دشمن قدرت نظام را هدف قرار داده است که با هدایت های مقام معظم رهبری و ملت عزیز توطئه ها خنثی شده است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به ۳۰۰ معتکف در شهرستان نور،گفت: حدود ۸۰ درصد معتکفین از جوانان و دانش آموزان و دانشجویان بودند.

وی ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان یادآور شد : ضمن تسلیت به خانواده های داغدیده صبر را از خداوند خواهانیم.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به سالروز پیروی انقلاب اسلامی، از تمامی مردم جهت شرکت در راهپیمایی دعوت کرد تا بار دیگر به دهان جهان استکبار ، خصوصا آمریکا جنایتکار و شیطان بزرگ مشت محکم بکوبید.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه انقلاب در مسیر خود ایستایی نداشت، افزود: سراسر انقلاب اسلامی رویش بود.در تمامی عرصه های پزشکی، علم و فناوری، حمل و نقل جاده ای،آبادانی، توسعه عدالت اجتماعی و برخورداری مردم از امکانات، ساخت زیرساخت ها در عرصه صنعت و کشاورزی و …..پیشرفت اساسی داشته است.

وی تاکید کرد: برگرداندن هویت تمدنی ایران اسلامی، تلفیق تمدن ایران اسلامی با آموزه های دینی بوده است .

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی هویت ایرانی و اسلامی را به مردم برگرداند و مردم شاهد عزت، عظمت، پیشرفت را شاهد بودند.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: دو بیداری اسلامی در سایه تقویت جریان مقاومت رخ داد که سیدالشهدا مقاومت(حاج قاسم سلیمانی ) پیشتاز آن جریان بوده است.

وی تصریح کرد: تضعیف قدرت آمریکا در منطقه به انقلاب اسلامی و تحقق قدرت نرم جمهوری اسلامی بوده است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: مردم کشور تمام مشکلات و کمبودها را تحمل می کنند چرا که خود را صاحب نظام ‌ و انقلاب می دانند.

حجت الاسلام احمدی معتقد است،انتقاد و اعتراض مردم برای ما محترم است اما باید مراقب بود تا دشمن نتواند روزنه ای پیدا کند و اعتراض را به اغتشاش و براندازی مبدل نکند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی زنده و بالنده و روز به روز در حال پیشرفت است.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: زمانی کشور ایران کارش مونتاژ بود اما امروز در همه صحنه ها شاهد تولید هستیم‌.

وی با اشاره به اینکه مازندران در دولت سیزدهم به دنبال پیشرفته در همه عرصه ها است.

حجت الاسلام احمدی گفت: استاندار مازندران به دنبال مبارزه با فساد و چابکسازی در عرصه مدیریت و حوزه های مختلف است .

امام جمعه شهرستان نور در خصوص جذب سرمایه گذار افزود: متاسفانه در این زمینه در استان مازندران و شهرستان نور هم کم بود که باید بیشتر تلاش صورت بگیرد.

وی با اشاره به موضوعات بوم گردی ، صنایع دستی و خانگی می تواند در منطقه رونق پیدا کند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه مازندران بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، یادآور شد: با افرادی که به دنبال ولنگاری و بی بندو باری باشند برخورد می شود.

بهره برداری از ۱۰۰ پروژه به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان در دهه مبارکه فجر

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور به مناسبت چهل و چهارمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی، انقلابی ایدئولوژیک و مبتنی بر آموزه های دینی با هدف هدایت بشر به سرمنزل واقعی است.

وی تصریح کرد: آنچه خداوند از خلقت بشر به واسطه انبیا الهی بیان کردند رسیدن به کمال بود.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: شخصیتی چون امام راحل باید می آمد و انقلابی بر اساس آموزه های دینی برای تشکیل حکومت مردم سالاری دینی دور کردن بشر را از انحراف به پا می کرد تا به دست صاحب اصلی خود امام زمان (عج) برسد.

توکلی افزود: هر حکومتی که صرفا بر اساس مسائل سیاسی باشد ممکن است مردمانش بر اثر تگناها اتفاقاتی را رقم بزنند اما در انقلاب اسلامی موضوع چیز دیگری است، چرا که این حکومت بر اساس مردم سالاری دینی و رئیس جمهورش بر اثر آرای اکثریت مردم انتخاب شده است.

وی خاطر نشان کرد: اعتراض حق مردم است اما هیچ گاه هدف خود را با براندازی نظام بیان نمی کند، آنچه در فتنه اخیر شاهد بودیم اعتراض نبود بلکه اغتشاش و همراهی با دشمن بود و متاسفانه افرادی نابخردانه همراه شدند.

فرماندار شهرستان نور گفت: هیچ گاه دشمن تجزیه و براندازی نظام را نخواهد دید چرا که مردم پشت انقلاب هستند و مسئولینی که در حال خدمتند خود را مدیون این مردم می دانند.

توکلی از تمامی اقشار مردم و کسبه خواست تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن که نماد همبستگی و وحدت است شرکت کنند تا برای دشمن ثابت شود خیالش خام است.

وی یادآور شد: آنچه که دشمن بر روی کاغذ به عنوان استراتژی دارد فکری خام است که در مرحله ظهور و بروز با سد مردم مواجه خواهد شد.

فرماندار شهرستان نور افزود: شهرستان نور در سال جاری با تمامی مشکلات و موانع توانست اقدامات ارزشمندی را انجام دهد که فقط در دهه مبارک فجر، حدود ۱۰۰ پروژه به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان در دهه مبارکه فجر به بهره برداری رسید و ۸ پروژه با ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

توکلی بیان کرد: بیشتر پروژه های افتتاحی در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاهای بخش بلده، چمستان و مبانبند بخش مرکزی بود.

 

خبرنگار: زینب تذکاری سالم