به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات ترک محرمات اظهار کرد: حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان (دعا، مناجات، شب زنده داری، احیای شب قدر و غیره) از صفات متقین است.

وی با اشاره به اینکه هر گناه یک نقطه سیاه در دل انسان ایجاد می کند،تصریح کرد: اگر انسان متوجه گناه شد و توبه کرد آن نقطه پاک می شود اگر ادامه دهد قلب را از نورانیت برگرفته از عبادت های ماه رمضان سیاه می کند که بعد از آن اصلاح شدن سخت است. اجتناب از گناه و مداومت در ذکر یاد خدا مهمترین مسئله است.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: تمام همت شیطان دور کردن انسان از یاد خدا است.

حجت الاسلام احمدی افزود: بهترین نعمت جاری ساختن ذکر خدا بر زبان است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا‌ انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: درک شب عید سعید فطر، بهترین صفت اهل تقوا و معرفت است.

امام جمعه شهرستان نور ضمن تبریک عید سعید فطر، گفت: عید سعید فطر روز وحدت امت اسلامی و مایوس کردن دشمنان در اجتماع نماز عید سعید فطر که از شئون ولایت است.

وی نماز عید سعید فطر سمبل وحدت امت اسلامی است، ادامه داد: روز عید سعید فطر، روز محبوب قرار دادن خدا با بیان نعمت الهی نعمت ولایت امیر المومنین علی(ع) است.

حجت الاسلام احمدی افزود: تمامی کشور های منطقه توانستند درسایه انقلاب اسلامی، بیداری و جریان مقاومت را به راه بیندازند و استکبار جهانی را از منطقه اخراج کنند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، بیان کرد: نیروهای مسلح حصارهای مستحکم کشور ملت هستند، در سایه هوشیاری نیروهای مسلح با تجهیزات و تکنولوژی بروز، منطقه امن ترین کشور ایران است.

وی تصریح کرد : دشمن با همه محاسبات به ظاهر مستحکم و قدرت نظامی قابل شکست دادن است. نمونه بارز آن شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در مورد اهمیت شناخت نقطه اصلی تهدید، گفت: تحرکاتی توسط عده ای از افراد ناآگاه و سازماندهی شده در منطقه انجام می شود که به قدرت های بزرگ جهانی در راس آمریکا بر می گردد که علیرغم همه شیطنت های استکبار جهانی در منطقه، شاهد افول قدرت هژمونی آمریکا در منطقه هستیم.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: آمریکا و رژیم صهیونیستی دیگر توانی ندارند حتی نسبت به ورود مسجدالاقصی عقب نشینی کردند.

وی گفت: روابط حسنه کشورهای اسلامی در منطقه یکی از نشانه های افول آمریکا است.

حجت الاسلام احمدی عملیاتی کردن جنگ شناختی آخرین حربه دشمن دانست و در این راستا بانوی مسلمان ایرانی با نقش آفرینی برجسته در همه صحنه های را هدف قرارداده است.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: زن مسلمان ایرانی در سایه حجاب و عفاف و آموزه های نقش آفرینی برجسته داشته است.

وی تصریح کرد: طرح ناظر ۱ و ۲ و ۳ توسط نیروهای انتظامی با صلابت در حال دنبال کردن است.

 

خبرنگار: زینب تذکاری 

مدیر مسئول: هادی جوزن