به گزارش برترین خبر ؛ عبدالرضا بابایی فرماندار شهرستان نکا گفت: ۸ درصد تولید محصولات کشاورزی استان مازندران در شهرستان نکا به بهره برداری می‌رسد و از نظر میزان تولید محصولات کشاورزی، شهرستان نکا در رتبه چهارم استان قرار دارد.
۲۰ درصد تولید گندم، ۲۲ درصد تولید دانه های روغنی و رتبه دوم در این بخش و  همچنین در کشت سویا رتبه اول استان را داریم. در تولید مرکبات شهرستان نکا در سطح وسیعی از دشت های آن و در تولید محصولات هلو و سیاه ریشه ۴۰ درصد استان را در اختیار داریم.

مقام عالی دولت در شهرستان نکا با بیان اینکه در بخش صنعت این شهرستان دارای مجموعا ۲۵۴ واحد صنعتی است اظهار کرد: ۱۱۷ واحد در بخش صنعت، ۱۳۰ واحد در حوزه کشاورزی و ۵ واحد در حوزه گردشگری فعالیت دارند.
در مجموع واحد های تولیدی شهرستان ،۲۳۴ واحد فعال و ۲۰ واحد راکد هستند.

این مقام مسئول از سری مشکلات واحد های صنعتی شهرستان گفت و افزود : در زمینه بحث تفکیکی واحد ها از سازمان ثبت اسناد و املاک درخواست مساعدت و همکاری داریم.
در زمینه برق شهرک صنعتی نیز پاسخگوی نیاز این مجموعه نیست که در سفر ریاست محترم جمهور بحث احداث پست برق فشار قوی ۶۳ کیلووات که ایشان اشاره به نیاز فوری این پست داشتند که از مسوولین این حوزه درخواست ارائه عملکرد در این خصوص داریم. پیشنهاد خط موقت انتقال برق در پست برق مسکن مهر جهت تقویت و افزایش ظرفیت برق شهرک صنعتی را دادیم که باید توسط توزیع برق استان انجام بگیرد.

فرماندار شهرستان نکا در خصوص مشکلات فضای در اختیار شهرک صنعتی جهت توسعه آن گفت: در بحث واگذاری زمین به سرمایه گذاران در شهرک صنعتی که در این زمینه دچار کمبود فضای مناسب هستیم. البته خریدارانی ورود کرده و همچنین از منابع طبیعی انتظار می‌رود که بخشی از زمین های در اختیار خود در محدوده شهرک صنعتی را جهت توسعه این شهرک در اختیار قرار دهد.

بابایی ادامه داد: ضعیف بودن آنتن دهی خطوط مخابراتی در شهرک صنعتی و پیگیری ها جهت برطرف نمودن آن و همچنین نصب فیبر نوری در شهرک صنعتی، نصب سیستم های تصفیه خانه که تجهیزات آن خریداری و آماده اجرا است

وی گفت: این شهرستان از نظر دسترسی به بندر،اروپا و خط ریلی در شرایط مطلوبی قرار دارد از استاندار محترم و اداره صمت درخواست توجه ویژه به این موقعیت شهرستان و همچنین توجه ویژه بانک ها به سرمایه گذاران جهت تسهیل در فراهم نمودن تسهیلات در اختیار آنها جهت پیشبرد اهداف تولید در کشور هستیم.

وی همچنین در پایان با اشاره به پروژه بیمارستان نیمه کاره و رهاشده آلوکنده نکا تصریح کرد: با توجه به اینکه از سال ۱۳۸۸ تاکنون پیشرفتی در این پروژه نبوده و از لحاظ موقعیت مکانی در نزدیکی فرودگاه، بندر اقتصادی و خط ریلی است، لذا انتظار می‌رود توجه ویژه ای به تکمیل و ساخت این پروژه مهم و راهبردی شود.

 

خبرنگار: مهناز قبادی