به گزارش برترین خبر ، این جشن باشکوه ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مهدی تهرانی قاری قرآن آغاز و با صلوات خاصه امام رضا(ع) و دعای فرج ادامه پیدا کرد.

از دیگر برنامه های این جشن بانشاط هم نوایی گروه سرود شهدای گمنام محمودآباد، سخنرانی امام جمعه ایزدشهر،مولودی خوانی،دکلمه خوانی،نوروزخوانی ،اجرای نمایش توسط گروه نمایشی ننه جون و شعبان ،تجلیل از کادر درمان ایزدشهر و در نهایت با هدای جوایز به ۱۲ نفر از نام های مهدی ،مهدیه،نرجس و نرگس مورد استقبال ایزدشهری ها قرار گرفت.

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهر در این مراسم ضمن تبریک نیمه شعبان اظهار کرد: نیمه شعبان یکی از شب های گرانقدر است که باید از این فرصت برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) استفاده کرد.

وی با بیان اینکه حکومت امام زمان (عج) ۱۱۹۰ ساله شده است، تصریح کرد: با آمدن امام زمان (عج) آرزوی دیرینه پیامبران الهی برآورده و جهان پر از آرامش و صلح خواهد شد.

امام جمعه ایزدشهر با اشاره به اینکه یکی از القاب امام زمان (عج) اباصالح است، خاطرنشان کرد: برای قرار گرفتن به عنوان یاوران امام زمان (عج) باید جز صالحان باشیم که البته هدف خداوند از خلقت انسان هم بنده صالح خدا بودن است.

حجت الاسلام رزاقی ادامه داد: بعضی از سربازان امام زمان (عج) را بانوان صالح تشکیل می دهند همانند بانوانی که در درفاع مقدس وسط میدان مین و ترکش در کنار برادران نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه منتظران واقعی باید دارای سه خصوصیات باشند، افزود: ارتباط با خدا، ارتباط صالح با مردم و اصلاح درونی خود از جمله مواردی است که کمک می کند تا جز یاوران امام زمان (عج) قرار بگیریم.

امام جمعه ایزدشهر با اشاره به اینکه گناه و معصیت افراد را از امام زمان (عج) دور می کند، یادآورشد: نیمه شعبان, شب احیا و بندگی و نزدیک شدن به امام زمان (عج) است.

 

حسین غلامی عضو شورای شهر ایزدشهر در حاشیه جشن میلاد امام زمان (عج) در گفت و گوی اختصاصی ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت وامامت حضرت قائم آل محمد (ص) اظهار کرد: نیمه شعبان مناسبت بسیار بزرگی است و هدف از برپایی جشن های مذهبی توجه دادن مردم به فرهنگ اهل بیت (ع) خصوصا فرهنگ انتظار است.

وی در ادامه از هیئت منتظران مهدی (عج) و پایگاه بسیج و هیئت محبان الرضا (ع) شهردار و شورای شهر ایزدشهر که زحمات زیادی جهت برپایی این جشن باشکوه کشیدند تشکر و قدرانی کرد.

عضو شورای شهر ایزدشهر پیشاپیش عید باستانی نوروز را به همه هموطنان خصوصا ایزدشهری ها تبریک گفت و برای همه سالی پر از برکت و شادی را آرزو کرد.