به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: توجه به عاشورا و محرم از صفات متقین است.

وی با اشاره به اینکه ماه محرم ،ماه عزا و ماتم و دلدادگی به محضر عصمت و طهارت است، تصریح کرد: ماه محرم ،ماه عزت و سربلندی مکتب شیعه و عالمان بلند تشییع و تفکر علوی و حسینی است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه رزق و روزی در زیارت عاشورا نهفته است خاطر نشان کرد: برائت از دشمنان اهل بیت علیهم السلام یکی از رزق های عاشورا است و باید نسبت به جریان وهابیت و تکفیری و داعش زاویه داشته باشیم.

حجت الاسلام احمدی تولی و تبری را مهمترین مفهوم عاشورا بیان کرد.

وی در ادامه از هیات های مذهبی، مداحان، خیرین،خطبا و غیره که خیمه عزاداری را روشن کردند تشکر و قدردانی کرد.

 

آگاهی دادن راه نجات مردم است

امام جمعه شهرستان نور نجات مردم را در آگاهی دانست و افزود: مجالس عزاداری هم از جمله مجالس آگاهی و ذکر است و باید آن را غنیمت شمرد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته ای یکی از مسائل مهم کشور است، یادآور شد: دنیای استکبار به توافقات هسته ای نیاز دارد چرا که ایران در بازار های انرژی جهان دارای جایگاه ویژه ای است.

وی با اشاره به پیشرفت صنعت فضایی ایران تصریح کرد: ماهواره خیام یکی از دستاورد های فضایی به روز ایران و از نمادهای “ما می توانیم” و در حوزه تامین آب، محیط زیست، کشاورزی و حوادث غیرمترقبه است.

 

عصر افول قدرت پوشالی آمریکا فرا رسیده است

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه عصر افول قدرت پوشالی آمریکا و استکبار جهانی فرا رسیده است، ادامه داد: هنگامی که آمریکا دستش از منطقه کوتاه شد به دنبال شیطنت های زیادی از جمله اوکراین، روسیه و تایوان و غیره است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنرانی سید حسن نصرالله در روز مقاومت گفت: ایران قلب محور مقاومت است.

وی نسبت به شیطنت های دشمنان در عرصه فرهنگی هشدار داد و گفت: انحراف فرهنگی، ولنگاری و کشف حجاب و بی بندو باری در بعضی از مناطق بسیار زیاد است و باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای وجود داشته باشد.

امام جمعه شهرستان نور از رعایت نکردن شئونات اسلامی در بعضی از ادارات شهرستان نور، بازار و اصناف گلایه کرد.

حجت الاسلام احمدی از نیروی انتظامی شهرستان نور در خصوص برخورد با قاچاقچیان چوب های جنگلی تشکر و قدردانی کرد.

 

 مدیران ناکارآمد تعیین تکلیف شوند

وی با اشاره به اینکه شهرستان نور نیازمند مسئولین بسیار قوی و دلسوز، کارآزموده و شجاع است، ادامه داد: باید جایگاه های مدیران ساماندهی شود و مسئولی که توان مدیریت ندارد تعیین تکلیف شود.