به گزارش برترین خبر ، عبدالمهدی حق‌شناس چهارشنبه‌شب در گفتگوی زنده فضای اجتماعی با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به ماهیت انقلابی بسیج رسانه که مروج آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری است، گفت: حسن افشار از سال ۱۳۹۴ اقدام به تشکیل بسیج رسانه در استان مازندران کرد و من از یک سال و ۸ ماه پیش تاکنون مسؤولیت بسیج رسانه را پذیرفتم.

مسؤول بسیج رسانه مازندران از عضویت حدود ۹۰۰ نفر در بسیج رسانه مازندران خبر داد و با بیان اینکه ۶۸۱ نفر خبرنگار رسانه‌های رسمی و بیش از ۲۰۰ نفر به عنوان خبرنگار‌همکار و فعال در رسانه‌های اجتماعی عضو بسیج رسانه مازندران هستند، افزود: کانون بسیج رسانه در ۲۲ شهرستان مازندران فعال است.

وی تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی را از اولویت‌های بسیج رسانه مازندران ذکر و خاطر نشان کرد: تولید محتوا باید در اولویت فعالیت‌های رسانه‌ای باشد و کپی‌برداری ‌در رسانه‌های استان مازندران زیاد است و در ارزیابی داوران از کیفیت اخبار مازندران رتبه مناسبی نداریم.

*رونمایی از دومین دوره جشنواره ابوذر

حق‌شناس از برگزاری ۹ جشنواره ملی، استانی و شهرستانی رسانه در مازندران خبر داد و اظهار کرد: جشنواره‌های گره، ابوذر، سردار شهید سلیمانی و دفاع مقدس بخشی از جشنواره‌های رسانه‌ای بسیج رسانه است و دومین دوره جشنواره ابوذر برای هفته آینده رونمایی می‌شود.

وی از رشد کمی رسانه‌های مازندران در دهه ۸۰ و ۹۰ و عدم توجه لازم به رشد کیفی رسانه‌ها خبر داد و گفت: مغفول‌ماندن آموزش در رسانه‌ها توسط متولیان رسانه، مدیران و اصحاب رسانه را شاهد بودیم و آمورش شرط اول تولید محتوای قدرتمند است.

مسؤول بسیج رسانه مازندران با بیان اینکه ویروس کرونا مانع اجرای برنامه‌های مختلف ما بر طبق برنامه‌های‌ریزی‌های قبل از کرونا در رسانه‌ها شد و بخش اصلی آن را به فضای مجازی منتقل کردیم، افزود: حمایت از آموزش رسانه‌ای و ارتقای سواد رسانه با تأمین اساتید برجسته در دستور کار ما قرار دارد و در حال حاضر سطح‌بندی خبرنگاران بر طبق فعالیت و تجربه نداریم که آموزش و حمایت‌های متفاوت را می‌طلبد.

وی از تهدیدها و فرصت‌های مجوز‌های زیاد در عرصه رسانه خبر داد و خاطرنشان کرد: ورود بی‌ضابطه، نگاه فامیلی در معرفی خبرنگاران باعث تقسیم منابع و خدمات‌دهی بین همه می‌شود و رسانه‌ها و خبرنگاران اصیل و فعال مانند فعالان دیگر نگاه می‌شوند.

حق‌شناس به حمایت از خبرنگاران در مبارزه با فساد اشاره کرد و از برنامه‌ریزی برای حمایت رسانه‌ای از کارگاه‌های تولیدی توانمند در سال جهش تولید خبر داد.