به گزارش برترین خبر ، مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: در این دو ماه بیش از یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون و ۹۰۰ هزارکیلو وات ساعت انرژی خالص در واحدهای بخاری و بلوک سیکل ترکیبی تولید و به  شبکه سراسری برق کشور تزریق شد.

نوراله ادبی فیروزجائی با بیان اینکه در دو ماه گذشته حدود ۸۳٫۵ درصد انرژی تولیدی در واحدهای بخار و ۱۶٫۵ درصد در بلوک سیکل ترکیبی بدست آمد افزود: در دو ماه ابتدای امسال ۱۲ درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه، طبق برنامه محقق شد.

وی ادامه داد: برای ایجاد آمادگی تولید پایدار در دوران پیک مصرف فصل تابستان و با تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه، تعمیرات دوره ای واحد های بخار و بلوک سیکل ترکیبی به پایان رسید و تعمیرات اساسی واحد دو گازی نیز روزهای پایانی خود را سپری می کند و گروه های مختلفی از کارکنان از حوزه های تعمیرات و بهره برداری با پشتیبانی کارکنان ستادی به طور پیوسته درتلاشند تا این واحد نیز پس از انجام تعمیرات، به شبکه سراسری برق کشور متصل شود.

نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ۴ واحد بخاری ۴۴۰ مگاواتی، ۲ واحد گازی ۱۳۷٫۶ مگاواتی و یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و تأمین بیش از ۴ درصد برق کشور نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.