به گزارش برترین خبر ،

نشست خبری محمد علی یزدان شناس، مدیر کل کانون با اصحاب رسانه با حضور عباس مهدوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران برگزار شد.

محمدعلی یزدان شناس در ابتدای این برنامه ضمن تقدیر از اصحاب رسانه، نسبت به حمایت از برنامه‌های کانون و هم‌چنین همکاران خود در کانون؛ موفقیت‎های این مجموعه را مرهون تلاش آنان اعلام کرد و افزود: کانون پرورش فکری پس از شیوع بیماری کووید ۱۹ در بهمن ماه سال گذشته اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی  با عنوان «پیک امید »کرد.

وی افزود:  این برنامه پیش از این در مناطق محروم و آسیب دیده از حوادث و بلایا برگزار می شد که در دوران کرونا به صورت مجازی در کل استان به اجرا درآمد.

برگزاری کارگاه های آموزشی با رویکرد مهارت های زندگی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه فلسفه وجودی برنامه‌های کانون براساس کشف استعداد و پرورش فکردر محور کتاب و کتاب‌خوانی برنامه ریزی شده است، گفت: هدف ما از برگزاری کارگاه‌های آموزشی این است که هنر خوب زندگی کردن را به گروه هدف بیاموزیم که در همین راستا برگزاری این کارگاه با رویکرد مهارت‌های زندگی صورت می گیرد.

وی به فعالیت گسترده نیروهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ابتدای دوران کرونا  در سامانه اطلاع رسانی  kpf.ir اشاره کرد و افزود: در طول این دوران کارگاه های عمومی و تخصصی به صورت برخط با حضور نیروهای کانون و هنرمندان ملی کشور برگزار شد.

یزدان شناس با بیان اینکه برنامه های کانون با توجه به شرایط معیشتی خانواده ها طراحی شد ، گفت: در طول دوران کرونا از تابستان سال جاری تاکنون ۵هزار و ۲۵ کارگاه های عمومی برگزار شد که ۲۷هزار و ۵۰۶ نفر در آن شرکت کردندکه از این تعداد ۱۹هزار و ۱۴۹نفر دختر و ۸هزار و ۳۵۶نفر پسر بودند.

برنامه ریزی و ثبت نام  برگزاری کارگاه های تخصصی بهاره

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران  با اشاره به اینکه۶۵کارگاه تخصصی از تابستان سال جاری، تاکنون برگزار شد که ۸۴۳نفر در آن حضور داشتند، افزود:برنامه ریزی برگزاری  ۵۰ کارگاه  تخصصی بهاره هم صورت گرفت که در حال حاضر برخی کلاس‌ها تکمیل ظرفیت شده است.

یزدان شناس عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در سامانه آموزشی  kpf.ir را از خدمات این نهاد بیان کرد و ادامه داد: با همت نیروها تعداد اعضای کانون از  ۴۰۰نفر به بیش از ۱۵۰۰ نفر افزایش یافت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان تغییر در نوع دسته بندی محصولات ، گفت: در دسته بندی جدید تقسیم بندی محصولات به گروه های نوزاد، نوگام، نوخوان، نونهال، نونگاه، نوجوان تغییر یافت.

راه اندازی ۷ انجمن تخصصی در کانون

وی از بازنگری فعالیت های کانون  از ۴۰به ۶۰ عنوان خبر داد که سبب افزایش فعالیت فرهنگی هنری شد و افزود: ۷ انجمن  تخصصی  با حضور مربیان کانون و دعوت از دیگر هنرمندان و اساتید کشور در بخش های قصه گویی، نجوم، نمایش، سرود، عکاسی، شعر و داستان در کانون مازندران راه اندازی شد و مورد استقبال کودکان ونوجوانان و خانواده قرار گرفت.

یزدان شناس تشکیل انجمن پویانمایی و محیط زیست، برگزاری دومین جشنواره پویانمایی” شار ”  با هدف تحقق شعارمازندران پاک و حفاظت از محیط زیست و مهرواره‌های فرهنگی،هنری و ادبی را از دستاوردهای دیگر کانون عنوان کرد که شروع به کار کرد.

رتبه سوم مازندران در ششمین جشنواره ملی اسباب بازی

کانون پرورش فکری به برگزاری ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با هدف تحقق شعار سال و کمک به برقراری ارتباط میان تولید کنندگان و سرمایه گذاران به صورت مجازی اشاره کرد که «صدیقه ورزدار »از استان مازندران موفق به کسب رتبه سوم در بخش رقابتی ویژه عروسک های ایرانی شد.

درخواست حمایت برای توسعه کتاب‌خانه سیار روستایی

وی از پیشنهاد اجرای طرح کتاب‌خانه سیار روستایی در سطح استان خبر داد که در حال پیگیری از سوی استانداری مازندران است و افزود: در این طرح هر کتاب‌خانه سیاراجرای فعالیت فرهنگی و هنری در ۲۰روستا را تحت پوشش خود قرار می دهد که کودکان و نوجوانان می توانند از آن بهره مند شوند.

یزدان شناس بر اهمیت اجرای طرح کتاب‌خانه سیار روستایی در استان تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به ارزان بودن ارایه خدمات فرهنگی و هنری خواستار حمایت مسئولان استانی برای فراهم آوردن منابع مالی اجرای آن هستیم.

لازم به ذکر است که در پایان این نشست از برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی و اصحاب رسانه استان تقدیر شد.