به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور دراین مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری سرو سالار شهیدان اظهار کرد: احسان ، انفاق ، ایثار ، مواسات و همدلی یکی از بهترین آیین دینی و آموزه های الهی که در دین اسلام به آن بسیار تاکید و اشاره شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی، همگی در معرض یک امتحان الهی قرار داریم گفت: خوشبختانه در راستای فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی برنهضت رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌ مومنانه به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شاهد حرکت‌های خوبی در این زمینه هستیم.

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به سخنان سیدالشهداء(ع) که حل مشکلات نیازمندان شادابی و نشاط و آرامش را با خود به همراه دارد، تصریح کرد: افراد در سایه دستگیری از نیازمندان و برطرف کردن اندوه مومن به توفیقات اخلاقی، دینی و جایگاه رفیعی هم در دنیا و هم در آخرت خواهند رسید.

وی با بیان اینکه وقف بهترین نوع انفاق در راه خداوند است،افزود: وقف اموال از دیربازبه اشکال گوناگون درتاریخ بشر بوده که دراسلام و سیره معصومین(ع) بسیار مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: وقف، سنت حسنه ای است و کسی که مالی را وقف می کند همانند چمشه جاری ثوابش به خود و اطرافیانش می رسد.

حجت الاسلام عیسی توپاحیدری رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور در مراسم توزیع بسته های کمک مومنانه در قالب طرح شمیم حسینی اظهار کرد: طرح شمیم حسینی یکی از طرح‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در ماه محرم است که به منظور تعظیم شعائر حسینی، ترویج فرهنگ وقف، اجرای نیات واقفین خیراندیش و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مومنانه به قشرهای کم برخوردارو آسیب دیده از کرونا اجرشده است.

وی تصریح کرد: مجموعه اداره اوقاف و امور خیریه طی سال های گذشته در قالب برگزاری مراسمات عزاداری سیدالشهداء (ع)  به صورت اطعام دهی در روستاها و محلات اجرای نیات در خدمت عزاداران سیدالشهداء(ع) بود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نوردر ادامه افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا ودستور مقام معظم رهبری و لبیک گفتن به ندای ایشان ،اداره اوقاف و امور خیریه در قالب طرح شمیم حیسینی اجرای نیات موقوفات خیر اندیش را منوط به تهیه بسته ها معیشتی کرد که بین اهالی روستاهای اجرای نیات توزیع می شود.

حجت الاسلام توپاحیدری خاطرنشان کرد: موقوفات متصرفی شامل (موقوفه محمد تقی نجی ومصطفی قلی نجی ومیرزا محمد تترستاقی میرزاحسین خان  وجعفر قلی خان وموقوفه حاج سلیم یوشی وموقوفه ملا عبدالوحید و موقوفات غیر متصرفی مرحوم یحیی خانی و محمد حسن خان نوری (ایزدشهر)ومنیرالسلطنه از شهرستان نوراست.

وی بیان کرد: کمک های مومنانه به تعداد۸۰۰ بسته معیشتی و ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان با هماهنگی دهیاران ، شوراها، هیئت امنا مساجد و فرماندهان پایگاه روستاهایی که اجرای نیات دارند بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افرادی که در دروران کرونا دچار آسیب شدند به صورت آبرومندانه و برابر شیوه نامه های بهداشتی توزیع می شود.

علی شادمان فرماندار شهرستان نور در این مراسم ضمن تسلیت ایام محرم از تهیه بسته های معیشتی و برگزاری رزمایش کمک مومنانه با عنوان طرح شمیم حسینی قدردانی کرد و همچنین از خیرینی که در این امر خدا پسندانه شرکت داشتند تشکر ویژه کرد.

فرماندار شهرستان نور افزود: ۸۰۰ بسته کمک مومنانه بسیار منظم تهیه و بین نیازمندان توسط اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان نور توزیع می شود.