به گزارش اختصاصی برترین خبر ، سردار محمد حسین بابایی دربازدید ازقرارگاه رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه سپاه شهرستان نور اظهار کرد: همان همدلی که تشییع سردار دلها اتفاق افتاد با عمق بیشتر در جریان مقابله با ویروس کرونا در کشور رخ داده است .

وی تصریح کرد: بلای ویروس کرونا باعث صدمه دیدن عده ای شد که بسیار سخت است اما بشریت به این رسید که ثروت ،قدرت ، اسلحه، کارخانجات و علم زیاد در مقابل اراده خدا ناچیز است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: اگر در کل دنیا این ویروس را جمع کنند وزن آن به ۵ گرم هم نمی رسد اما به گونه ای تمام جهان را درهم پیچید و ضعف انسان ها آشکار شد که توجه انسان ها به سمت خدا بیشتر شد.

سردار بابایی افزود: کشور چین که سالهاست مردمانش را با اسلحه کنترل می کند قرنطینه را اجرا و موفق شدند اما کشور ایران که چنین چیزی را قبول ندارد چون سیستم حکومت ما بر دلها است نه بر جسم و به همین جهت مقررات به گونه ای بود که مردم پای کار بیایند که نشانه هایش بسیار ملموس است.

وی با اشاره به اینکه چند گروه در دوران سخت کرونا همراه بودند، ادامه داد: یکی از این گروه ها پزشکان و جامعه پزشکی و پرستاران که در خط مقدم این مبارزه بودند و در گروه بعدی بسیجیانی که در خانه نماندند و برای تامین نیازمندی های اولیه به ظاهر ناچیزآستین های خود را بالا زدند و کمک کردند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران یادآورشد: در کشورهایی که جنگ ماسک به راه افتاده بود اما در سراسرایران سراسرکارگاه دوخت ماسک و گان و غیره راه اندازی شد.

سردار بابایی ادامه داد: روزهای اول شیوع ویروس در مازندران سیستم بهداشتی در حال فروپاشی بود که در اقدامی خودجوش مردم آمدند و زیر بازوی سیستم بهداشتی را گرفتند نه تنها نیاز سیستم بهداشتی به صورت دست و دقیق برطرف شد بلکه  درمملکت ما روستا به روستا و شهر به شهر آرامشی را در خود حس کرد.

وی بیان کرد: بسیجیان در تولید دستکش هم معجزه کردند ، آن ها در روزهای اول با هویه سپس با ابتکاری دقیق دستگاهی را مهیا کردند که بسیار کاربزرگی است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: خیرینی که اغلب ناشناس بودند مواد اولیه تولید ماسک اعم از پارچه و کش و غیره ۶۹۰ کارگاه خیاطی استان را تامین می کردند.

سردار بابایی افزود: بیش از ۱۰۱ هزار سبد کالا تا نیمه شعبان بین نیازمندان توزیع شد و در ماه مبارک رمضان به اوج خود خواهد رسید که قطعا باعث نزول برکات خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه نگاه به رزمایش تک بعدی نباشد، تصریح کرد: کمک به افراد آسیب دیده در این رزمایش باعث خوشحالی دل آن ها می شود که بسیار ارزشمند است اما نگاه باید عمیق تر باشد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه فضای همدلی در کشور در حال توسعه است  خاطر نشان کرد: دولت و ملت همه باهم کار مشترکی انجام می دهند و اگر اینگونه نبود قطعا پیروزی حاصل نمی شد و امیدواریم مقدمه ای باشدکه امسال نسبت به سالهای گذشته در همه زمینه ها چندین قدم جلوتر رویم و مطمئنا همه مردم دیگر کشورها نگاهشان به سمت ایران است که چطور توانسته در ۴۰ سال با این همه تهدید و تحریم و فشار و هشدار از این جریان ویروس بیرون بیاید، چون می بینند که هر چه دشمنان گفتند باطل بود.

*توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان

سرهنک سید نعمت اسدی در ادامه اظهار کرد: بر اساس دستور فرماندهی معظم کل قوا ولی امر مسلمین به مواسات همدلی و کمک مومنانه تمامی بسیجیان و گروه های جهادی و هیئت مدیره رزمایش ستاد شهرستان پای کار آمدند و به همت خیرین و مردم و گروه های جهادی و حوزه ها و پایگاه های مقاومت و سازمان های مردم نهاد هماهنگی های لازم در اجرای هرچه بهتر این رزمایش انجام شد.

وی تصریح کرد: ۲۸۰۰ بسته معیشتی قبل از اجرای رزمایش کمک مومنانه تقدیم خانواده های محروم شد.

فرمانده سپاه شهرستان نورخاطر نشان کرد: در ماه مبارک رمضان ۵ هزار بسته معیشتی شامل کالاهای ضروری هریک به ارزش بیش از ۳۰۰ هزار تومان را طی ۴ محله که بین جامعه هدف و نیازمندان شناسایی شده توزیع می شود.

سرهنگ اسدی افزود: بر اساس هماهنگی انجام شده در این رزمایش کارگروهی برای افرادی که مشکل اشتغال پیداکردند هم تشکیل شده تا به رفع و حل مشکلات بپردازند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات رایزنی با موجرین و بخشش اجاره مستاجرین است که در دستور کار قرار دارد و همچنین گروه مشاوره هم در این گروه فعال تا بتوانیم کرونا را شکست دهیم.