به گزارش برترین خبر ، سرهنگ سید نعمت اسدی فرمانده سپاه شهرستان نور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: طی هفته بسیج ۲۹۵ عنوان برنامه در این شهرستان توسط پایگاه ها و برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه اکثربرنامه های نهضت روشنگری و بصیرتی به دلیل محدودیت های کرونا در فضای مجازی برگزار می شود،تصریح کرد: هر ساله ۵ آذر همایشی با حضور بسیجیان در برگزار می شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت ها برگزار نمی شود و به جای آن افتتاحیه های محرومیت زدایی و المانهای شهدا و پایگاه مقاومت با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا خواهدشد.

فرمانده سپاه شهرستان نورخاطرنشان کرد: یکی دیگراز کارهای بسیجیان در ۵ آذر نشر هشتک بسیج پشتیبان و بسیج توانمند درفضای مجازی خواهد بود.

سرهنگ اسدی افزود: حرکت بسیار شایسته نهضت نذر پویش خون  توسط بسیجیان از روز اول هفته بسیج آغاز تا پایان هفته ومطمئنا بعد از هفته بسیج هم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تمامی گشت های رضویون درسطح پایگاه و درطول هفته فعال است، یادآورشد: ۵ آذر رزمایش گشت رضویون با حضور ۳۲۰ تیم در روستاها برای ایجاد حس امنیت اجرایی می شود.

فرمانده سپاه شهرستان نورگفت:برنامه های بصیرتی به صورت محدود و با رعایت پروتکل های های بهداشتی بر گزار می شود.

سرهنگ اسدی در خصوص اجرای برنامه های مذهبی بیان کرد: پخش سراسری دعای هفتم دعای صحیفه سجادیه از مناره های مساجد و همچنین پخش دعای عهد صبح ها در سطح حوزه ها و پایگاه ها از دیگربرنامه های اجرایی این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا با دستور ولی امر مسلمین و با همراهی سردار سلامی ،وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی تفاهم نامه ای با سازمان بسیج مستضعفین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مقرر کرد بیش از گذشته از ظرفیت پایگاه های بسیج مساجد استفاه کند.

فرمانده سپاه شهرستان نور ادامه داد: طی هفته بسیج طرح سلامت محور توسط تمامی پایگاه محلات استارت زده شده و در کنار بهداشت و درمان و خیرین همکاری لازم را دارند.

سرهنگ اسدی افزود: هدف از اجرای طرح ملی «شهید سلیمانی؛ هر پایگاه یک خدمت» قطع زنجبره کرونا و مبارزه و شکست این ویروس منحوس در چند مرحله تا ۱۲ اسفند خواهد بود و همچنین طرح هوشمند سازی نیز در کنار این طرح شهید سلیمانی به مسئولین ارائه شده است.

وی گفت: یکی از حسن های طرح شهید سلیمانی تکمیل و به روزرسانی فهرست نیازمندان هر محله است و در این راستا بانک های اطلاعاتی به روزرسانی شده و در مرحله های بعدی به صورت سازمان یافته تر نیازمندان مورد حمایت قرار گرفته شوند.

فرمانده سپاه شهرستان نوریادآورشد : تا کنون بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی، بهداشتی، لوازم تحریرتقدیم نیازمندان شهرستان نورشده است.

سرهنگ اسدی افزود: سپاه همیشه دغدغه مسائل و مشکلات اقتصادی مردم را دارد و هر جا که نیاز باشد می تواند از ظرفیت بسیج در جهت رفع درد و رنج استفاده کند.

گفتنی ست در پایان این نشست خبری از خبرنگاران بسیجی نیز تقدیر به عمل آمد.