به گزارش برترین خبر ، وی با اشاره به این‌که توان علمی دانش‌آموزان مازندرانی در دانشگاه‌های ممتاز سطح کشور بسیار بالاست گفت: معرفی دانشگاه مازندران به جامعه هدف در سطح استان، ارتباط مستمر با بنیاد نخبگان استان و اداره‌کل آموزش و پرورش در راستای استفاده از ظرفیت طرفین و جذب حداکثری دانش‌آموزان و نخبگان دانش‌آموزی به دانشگاه مازندران، از جمله اهداف ما در حوزه همکاری‌های مشترک با آموزش و پرورش می‌باشد.

بر اساس این گزارش، دکتر عمادی در رابطه با معرفی دانشگاه مازندران به جامعه هدف در سطح استان تصریح کرد: برنامه‌ای  منسجم به منظور حضور گروه‌های دانش‌آموزی در دانشگاه تدوین کرده‌ و در راستای معرفی توانمندی‌های دانشگاه مازندران، در نظر داریم تا با مدارس برتر استان ارتباط بیشتری برقرار کنیم. هم‌چنین امکان حضور دانش‌آموزان و والدین آن‌ها در ایام انتخاب رشته کنکور سراسری در دانشگاه را فراهم خواهیم کرد.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران با اشاره به ایجاد دفتر نمایندگی بنیاد نخبگان استان در دانشگاه مازندران بیان کرد: این نمایندگی، معرفی دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید واجد شرایط تسهیلات و جوایز بنیاد را سرعت خواهد بخشید. در در راستای نیازسنجی طرفین نشست‌های منظمی با مدیران و معاونان اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برگزار خواهیم کرد. هم‌چنین برگزاری جلسات منظمی را به صورت سالیانه با مدارس استعدادهای درخشان استان در دستور کار داریم.

دکتر عمادی از برگزاری نخستین آیین تجلیل از نخبگان جوانان استان مازندران با همکاری بنیاد  نخبگان استان خبر داده و گفت: در این مراسم از رتبه‌های برتر زیر ۱۰۰کنکور سراسری، مدال‌آوران المپیادهای دانش‌آموزی، رتبه‌های برتر در مقطع کارشناسی دانشگاه مازندران و دارندگان رتبه‌های برتر آزمون‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران گفت: برای پذیرفته‌شدگان حائز رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری که دانشگاه مازندران را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب نمایند، جوایز ویژه‌ای از جمله اهدای دستگاه لپ‌تاپ، اولویت در تخصیص وام‌های ویژه، کمک هزینه تحصیلی و … در نظر گرفته شده است.

دکتر عمادی با اشاره به برنامه‌های آتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران اظهار کرد: ارتباط مستمر با اداره استعدادهای درخشان اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران و برگزاری مدارس تابستانی جهت افزایش آگاهی دانش‌آموزان نسبت به برخی از رشته‌های تحصیلی از جمله برنامه‌های آینده ما در حوزه همکاری‌های دوجانبه می‌باشد.