*مجتمع دشت نورنمونه ای بی نظیردر گردشگری

به گزارش برترین خبر ، سعید فرزانه نماینده مردم نورو محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گردشگری و ارزش افزوده های آن در دنیا به عنوان یک صنعت به شمار می رود، اظهار کرد: بخش گردشگری یکی از ظرفیت ها و مزیت های استان مازندران است هرچند در کشورایران گردشگری همچنان در قسمت خدمات قرار دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار حدود ۳۰۰۰ نقطه دیدنی ،فرهنگی ، تاریخی ، ورزشی در استان مازندران به عنوان جاذبه های گردشگری شناخته شده است، تصریح کرد: گردشگری می تواند در بخش های اشتغال، ارتقای درآمد خانوار نقش اثر گذاری داشته باشد.

نماینده مردم نورو محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر ازبرادران کبیری و پدربزرگوارشان که این مجموعه زیبا و منحصر به فرد را بنا کردند، خاطرنشان کرد:تجهیز کردن مناطق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چون پارک های جنگلی فراوانی وجود دارد که متاسفانه تجهیز نیست و آن کارایی لازم را ندارد.

فرزانه یادآورشد: مجموعه دشت نوریک نمونه کامل از منطقه گردشگری در شهرستان نوراست.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار سال های گذشته هر گردشگر حدود۱۵۰ هزار تومان هزینه می کند،گفت: استان مازندران با وجود حدود ۱۰ میلیون گردشگر گردش مالی خوبی می تواند داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: هر ۶۰گردشگر داخلی باعث ایجاد یک شغل و هر ۶ گردشگر خارجی نیز می تواند یک شغل مستقیم و دو شغل غیر مستقیم را به وجود آورد.

فرزانه با تاکید بر اینکه ازچنین مجموعه هایی چون دشت نور باید در غرب مازندران بیشتر بنا شود، اظهار کرد: هرچند در سراسر استان مازندران از گلوگاه تا رامسر مناطق دیدنی و تاریخی فراوانی در نقطه نقطه آن وجود دارد

وی هدف خودرا از این بازدید شناسایی سرمایه و دارایی های شهرستان نورعنوان کرد و افزود: با توجه به تحمل فشار اقتصادی که بر مردم حاکم است اما رفاه آنان برای ما بسیار اهمیت دارد و ازبرادارن کبیری که رفاه مردم را دراولویت خود قرار دادند تقدیر می کنم.

نماینده مجلس تصریح کرد: عدم استفاده ی مجتمع دشت نوراز تسهیلات یکی از نقاط قوت آن محسوب می شود.

فرزانه با اشاره به اینکه در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با وزیر گردشگری و میراث فرهنگی موضوع حمایت مجتمع های گردشگری مطرح شد،افزود: متاسفانه آژانس های مسافرتی ما عملکرد ضعیفی دارند و بایدمازندران گردی و تورهای مسافرتی بیشتر در دستور کار قرار گرفته شود.

وی با ابراز گله مندی از آژانس های مسافرتی در خروج گردشگران گفت: امیدواریم با کمک مسئولین آژانس های مسافرتی در سطح استان و کشور تورهای داخلی را رونق ببخشندتا ضمن بازدید از مجتمع های تفریحی توریستی به چرخه ی اقتصادی این مجتمع ها کمک کنند.

*ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی با پایان یافتن مجتمع تفریح و توریستی دشت نور

وحید سیروس کبیری سرمایه گذارمجتمع تفریحی توریستی دشت نوردرجمع خبرنگاران اظهارکرد: مجموعه ی ۳۵ هکتاری دشت نور با تمامی امکانات تقریبا شبیه مدل کوچکی از باشگاه انقلاب تهران است.

وی با بیان اینکه دریاچه ۴ هکتاری، مجموعه اسب‌سواری، گلف، سالن ماساژ، سالن بدن‌سازی، زمین والیبال ،بسکتبال ، کافی شاپ و …از دیگر امکانات این مجموعه است،تصریح کرد: نژادهای مختلف اسب از جمله اسب های مینیاتوری مخصوص سوارکاری کودکان در این مجموعه پرورش داده می‌شود .

سیروس کبیری با اشاره به اینکه ۷ هکتار از این مجموعه را فضای ورزشی پر کرده است،تصریح کرد: با توجه به تقاضاهای تیم های ورزشی خصوصا فوتبال از این مجتمع در برگزاری کمپ ها، خواستارهمکاری مسئولان جهت تهیه زمین فوتبال هستیم با توجه به اینکه شروع کار از نقطه صفرعلاوه بر هزینه بیشترزمانبرنیز خواهد بود.

سرمایه گذارمجتمع دشت نور از احداث استخرو مجموعه آبی در فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت : خوشبختانه تمامی امکانات در این مجموعه فراهم شده هرچند بسیاری از تیم ها هزینه گزافی را برای چنین امکاناتی درکشورهای مختلف پرداخت می کنند.

سیروس کبیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در پذیرایی از کمپ های ورزشی وجود ندارد هرچند طی این مدت از تیم های وزنه برداری و تیم فوتبال هنرمندان هم پذیرایی به عمل آمد و آمادگی خدمات حرفه ای در این مجموعه فراهم است.

وی ادامه داد: این مجموعه آمادگی کامل در جهت برگزاری اردوهای تفریحی دانش آموزی و دانشجویی و دیگر ارگان ها و سازمان ها را دارد.

سرمایه گذار مجتمع تفریحی توریستی گردشگری دشت نوربا اشاره به اینکه این مجتمع در سه فاز تعریف شده است، ادامه داد: ۱۰۰۰ واحد اقامتی به صورت آپارتمانی و ویلایی برای این مجتمع تعریف شده که ۱۲۰ واحد آن به بهره برداری رسیده و ۳۰۰واحد در حال ساخت سال آینده در مدارقرار میگیرد و باقی واحد ها طی سال های آتی مسیر ساختشان شروع خواهد شد.

سیروس کبیری یادآورشد: هم اکنون این مجموعه توانسته برای ۷۰ نیروی کار ایجاد اشتغال کند و در صورت تکمیل پروژه به ۴۰۰ نیرو افرایش پیدا می کند ودر حال حاضر حدود ۲۰۰ نیرو در ساخت برج ها ،ویلاها و استخر مشغول کار هستند.

*سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بهترین سرمایه گذاری ها است

علی شادمان فرماندار شهرستان نور درجمع خبرنگاران گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری ها است.

وی تصریح کرد: حضور گردشگران داخلی و خارجی ارزآوری بسیار بالایی دارد.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: شهرستان نور به دلیل تنوع آب و هوایی و گستردگی سرزمینی و انسی که خداوند میان دریا و دشت و جنگل به وجود آورده و داشتن آب های گرم و سرد متنوع فضا و فرصت بسیار بالنده ای دارد.

شادمان با اشاره به اینکه مجتمع تفریحی توریستی دشت نوردر دل ظرفیت ها و جاذبه ها منطقه خوبی را رقم زده است،افزد: این سرمایه گذار همچنان در حال افزایش سرمایه گذاری خود است و علاوه بر ایجاد اشتغال و جذب گردشگریکی از برند های این شهرستان به شمار می رود.