به گزارش برترین خبر ،روابط عمومی این اداره کل ، برف و کولاک شدید سه روز اخیر یک هزارو ۷۵۰ روستا دارای سکنه مازندران را که برابر با حدود نیمی از روستاهای استان است ، درگیر کرده بود.

بنا بر این گزارش از نخسیتن روز بهمن ماه همزمان با آغاز بارش برف حدود هفت هزار و ۶۳۰ کیلومتر از راه‌های استان پوشیده از برف شد که با عملیات رهداری زمستانی ، در حال حاضر تمامی راه های اصلی ، فرعی و روستایی استان نیز باز است.

ارتفاع بارش برف که از اواخر روز چهارشنبه گذشته در مازندران آغاز شد و تا بامداد جمعه ادامه داشت ، مناطق جلگه ای مازندران را هم متاثر کرد و طبق اعلام رسمی هواشناسی ، بیشترین میزان برف ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی ۸۰ سانتی متر بود.

راهداری مازندران اعلام کرد که در این مدت سه هزارو ۷۰۰ کیلومتر از راه های برفگیر و کوهستانی استان توسط راهداری زمستانی برف روبی و برای این منظور ۶ هزار و ۷۵۰ تن نمک آسیابی و مصالح مصرف شد.

راهداری مازندران ۱۰ هزارو ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی را با ۲۲ راهدارخانه ، ۳۵۰ نفر راهدار در قالب ۳۳ اکیپ راهداری زمستانی و با ۲۷۵ دستگاه ماشین آلات راهداری تحت پوشش دارد.

مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای مازندران با شماره تلفن ۱۴۱ (گویا ) و همچنین سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ آماده پاسخ گویی به مسافران و مردم برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های این استان است.