به گزارش برترین خبر ، در این جلسه، نخبگان با تاکید بر راهکاری برای جذب نخبگان و نادیده گرفته شدن جامعه نخبگانی در عرصه اجتماعی اشاره و نسبت به بی مهری های مدیران و مسئولان نسبت به قشر تحصیلکرده پرداختند و افزودند: برای رسیدن به توسعه و تعالی اجتماعی باید از ظرفیت های نخبگان و افراد شاخص و مستعد استفاده کنیم و با برپایی و استقرار فرهنگ شایسته سالاری در سطح کلان ملی و بکارگیری متخصصین و کارشناسان امر به آرمان شهر مورد نظر برسیم.

همچنین در بخش دیگری از دغدغه های نخبگان مطرح شد: در بخش نظام حل مسائل نیز نخبگان می توانند با نظریه های کارشناسی و قدرت حل مشکلات اساسی از قبیل مساله احداث سد فینسک و نیز طرح پتروشیمی میانکاله به مدد دولت آمده و در جهت تنویر افکار عمومی و اقناع جامعه بکوشند.

جوانان حاضر در این جلسه تلویحا به موضوعیت مهاجرت نخبگان واکنش نشان داده و افزودند: سیل مهاجرت نخبگان در سال های گذشته با افزایش بیشماری همراه بوده و اگر نسبت به جذب نخبگان همت نگماریم در آینده در حسرت بازگشت این خبرگان به میهن خواهیم سوخت.

در بخش دیگری به موضوع جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی و مشکل اساتید حق التدریس پرداخته شد و حاضرین جلسه تصریح کردند: اساتید حق التدریس با صرف وقت و هزینه یکسان نسبت به سایر اعضای هیئت علمی از جایگاه پائینتری برخوردارند و بخشنامه های جذب نخبگان در دانشگاه ها به خوبی اجرا نمی شود.

*ضرورت نخبگان در کنار مدیران

دکتر سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز در پایان جلسه و پس از استماع صحبت ها و بیان دغدغه های جوانان نخبه استانشهر مازندران افزودند:نخبگان نباید خود را جدای از جامعه و دولت بدانند و این گسست و فاصله اجتماعی که میان دولت و نخبگان به وجود آمده با تکرار چنین جلساتی قابل حل است. ما باید از وجود نخبگان در جایگاه هایی که توان همکاری و قدرت تاثیرگذاری دارند استفاده کنیم و حتما راهکارهایی برای بهره مندی از نفوذ جامعه نخبه و قشر تحصیلکرده استان در حل مسائل اساسی استان تدوین خواهیم کرد و نشیت های اندیشه ورزی را در استان فعال خواهیم کرد.

*استفاده از ظرفیت نخبگان در سطوح مختلف

معاون استاندار ضمن مهم و ضروری بودن ماهیت نخبگان در کنار مدیران و شناسایی نخبگان استان تاکید کرد: در آینده نزدیک با تشکیل حلقه وصلی از مدیران و نخبگان استان باید شرایطی را بوجود آوریم تا بتوانیم از نخبگان در عناوین مشاور و معاون در سطوح مختلف استانی در شهرهای مختلف استان از گلوگاه تا رامسر استفاده کنیم و قطعا در این مسیر باید نخبگان به میدان آمده و با عرضه توانایی ها و ارائه راهکارهای نوین به استقرار اهداف انقلاب و نظام اسلامی کمک نمایند.