به گزارش برترین خبر ، باداب سورت چشمه ی پلکانی  بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بوده‌است.

لذا در سال های گذشته خبر های خوبی از باداب سورت چهاردانگه ساری به گوش نمی رسید و تصاویری از خشک شدن برخی چشمه ها و تخریب چشمه های پلکانی چند صد ساله به واسطه استفاده نادرست گردشگران و عدم مدیریت صحیح به چشم می خورد.

پس از نگرانی های به وجود آمده در میان دوستداران محیط زیست حسین زادگان استاندار مازندران وعده واگذاری چشمه های منحصر به فرد باداب سورت را به بخش خصوصی اعلام کرد که با پیگیری های رضایی فرماندار ساری و جلسات متعدد با مسئولین منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان میراث و گردشگری و سایر مسئولین ذیربط در استان این جاذبه گردشگری دی ماه ۹۸ از طریق مناقصه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار گردید.

تصاویر جدید از باداب سورت خبر از وضعیت رو به بهبود و احیای این اثر طبیعی در طی همین مدت کوتاه می دهد که امیدواریم این روند با سرعت بیشتری ادامه یابد.