به گزارش برترین خبر؛ حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: کسب آگاهی در سایه مطالعه از صفات برجسته اهل تقوا است.

وی تصریح کرد: انسان باید در مطالعه کتاب های مختلف ‌و آموزنده پیشگام باشد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه اسلام، دین اگاهی و بصیرت است،خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) پس از تشکیل حکومت در اولین نطق خود علم آموزی را بیان کرد.

حجت الاسلام احمدی افزود: همه مشکلات با بصیرت و آگاهی حل خواهد شد

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: امروز کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی، بلکه یک واجب عینی است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: کتابخانه ها،آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف،نهاد نماز جمعه، مساجد و دانشگاها باید در کتاب و کتابخوانی پیشرو باشند.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: جریان و تفکر بسیجی توانست هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کند و پیروزمندانه خارج شود.

وی گفت: بسیج امروز به عنوان یک پدیده شاداب و با بصیرت است که از دانش روز نظامی و پدافند عامل و غیر عامل برخوردار بوده که در منطقه خطر، با همه توانمندی ها حاضر و توطئه ها را خنثی می کند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به وقایع و اتفاقات به وجود آمده افزود: منشا و کانون اصلی اغتشاشات آمریکا و نظام سلطه است. درهم ریختن نظم نوین جهانی و به چالش کشیدن قدرت آمریکا در منطقه باعث عصبانیت آنان می‌شود.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: با وجود اتفاقات و‌ بیداری در جهان اسلام و دنیا، تفکر “کدخدای جهان بودن آمریکا” رو به افول است و وحدت همسایگان منطقه ای و تبدیل به قدرت شدن آن ها باعث آزار آمریکا است.

وی بیان کرد: ایران اسلامی به عنوان کانون قدرت و بصیرت افزایی و انتقال اندیشه های متعالی در دنیا شده است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: ایران اسلامی از تک تک توطئه های نظام سلطه عبور کرد و این باعث شد تا آنان به فکر توطئه ای جدید بیفتند که یکی تضعیف نیروهای امنیتی و انتظامی و دیگری تفرقه و اختلاف بین اقوام را در دستور کار خود قرار دادند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به کشته سازی، ترورهای کور، هرج و مرج، بیان کرد: متاسفانه در این توطئه و طراحی جدید، ناجوانمردانه توسط رسانه ها و افراد فریب خورده نوجوان و جوان در داخل کشور، نسبت به نیروهای امنیتی و انتظامی موضع گرفتند. دستگاه امنیتی و قضایی لیدرها را رصد و شناسایی کردند و هنگامی که مردم متوجه این طرح شدند به صحنه نیامدند.

وی با بیان اینکه در این توطئه از غرب تا شرق کشور مورد هدف قرار گرفته شد، ادامه داد: با برجسته کردن جریان قومیت گرایی،تعصب مردم منطقه ای را هدف قرار دادند و به دنبال آن زنجیره کشته سازی را ادامه دادند، تا اختلاف بین اقوام را به اختلاف بین مذاهب(شیعه و سنی) تبدیل کنند.

امام جمعه شهرستان نور افزود: شورای عالی،امنیت ملی چه تدبیری را در اندیشه دارد و دستگاه قضا چه زمانی می خواهد لیدر اغتشاشات را که حکمشان فساد فی الارض است را به اجرا در بیاورد. ما خواهان تسریع در این امور را داریم.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: مردم، جوانان و نوجوانان شهرستان نور در این توطئه همراهی نکردند.

وی از بازاریان و اصناف که مغازه های خود را باز نگه داشتند و با این توطئه همراهی نکردند تشکر و قدردانی کرد.

امام جمعه شهرستان نور تاکید کرد : باید از مدیران شایسته تقدیر به عمل آید و مدیران ناکارآمد تعیین تکلیف شوند.

 

گفتنی است ایستگاه توزیع کتاب رایگان به نمازگزاران عزیز شهرستان نور به مناسبت هفته ی کتاب و کتابخوانی نیز در مصلی الغدیر برگزار شد.