به گزارش برترین خبر ، احمد توکلی در بازدید از شهر و بخش بلده شهرستان نور به همراه سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران که با مجموعه مدیریت استانی سفر استانی برگزار کردند، اظهار کرد: از ۴۶ روستای بخش بلده شهرستان نور، ۴۵ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه برای ۴۳ روستا بخش بلده تاکنون طرح هادی تهیه شد است، افزود: طرح هادی ۱۷ روستا اجرایی شد و طرح هادی ۵ روستا نیز در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه طرح های همه همه روستای بخش بلده تا پایان امسال تعین تکلیف می‌شود، افزود: در صدور سند نیز برای ۱۲ روستا با هزار ۱۲۸ سند انجام شده است و ۳ روستا نیز در دست اقدام می‌باشد.

سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران از پرداخت هزار و ۸۷۱ فقره تسهیلات مسکن روستایی به روستائیان بخش بلده تاکنون خبر داد و یادآورشد: پرداخت تسهیلات به ۸۷ واحد نیز در دست اقدام ‌می‌باشد و بقیه واحدها در مرحله پایان کار قرار دارند.

توکلی با بیان اینکه روکش آسفالت و ساماندهی جاده بلده از دو راه دوآب جاده هراز تا پل زنگوله جاده کندوان که به دستور ریاست محترم جمهور بعنوان جاده ملی لحاظ گردید نیز از الویتهای این منطقه است، تصریح کرد: طول این مسیر کاملا کوهستانی و برف گیر ۱۱۳ کیلومتر است و در حال مطالعه می‌باشد تا در مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اجرای عملیات عمرانی این جاده هم اکنون نیز در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: ساماندهی و روکش آسفالت جاده بلده به طول ۱۶ کیلومتر در مناطق پرخطر جهت رفع نواقص، با حدود ۳۰ میلیارد تومان به زودی اجرایی می‌شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران در باره آسفالت داخل بافت روستاهای بخش بلده گفت: آسفالت داخل بافت هر مناطق که زیرسازی توسط شورای اسلانی و دهیاری انجام بشود، کار آسفالت نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد گرفت.

توکلی درباره طرح آبرسانی و رفع مشکل آب شرب روستاهای بخش بلده شهرستان نور اظهار کرد: ۱۷ روستای این بخش، در فاز دوم محرومیت زدایی ۱۸ ماهه اجرایی می شود که در مرحله عقد قرارداد می باشد و در فاز تکمیلی، مشکل آب شرب همه روستاهای بلده رفع خواهد شد.

انتهای پیام/