به گزارش برترین خبر، مفید غلامی راد در نشست با خبرنگاران استان درباره سرنوشت برقی شدن خطوط ریلی شمال گفت: این پروژه به رغم کلنگ زنی هنوز اجرا نشده است.

وی با اظهار اینکه با روند کنونی نمی توانیم نظام اداری و برنامه ریزی کشور را پیش ببریم،افزود: نیازمند اصلاحات اساسی هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران مشخص نبودن لایحه‌های اعتباری و خدمات رسانی را از جمله مشکلات بیان و خاطرنشان کرد: در قانون مدیریت کشوری، وزارتخانه مسئول سیاستگذاری و برنامه ریزی هستند و اجرا باید در دستگاه‌ها و استان‌ها انجام شود.
وی با عنوان اینکه مشخص نیست مدیریت سطح ملی و کشوری باید پاسخگو باشد یا مدیریت استانی و اجرایی ادامه داد: مسئولیت وزارت بهداشت ودرمان با وزات بهداشت است و در سطح استان، پروژه‌های کوچکی نظیر خانه‌های بهداشت با دانشگاه‌های علوم پزشکی است.
غلامی راد با تاکید براینکه در حوزه خدمات رسانی، شرکت‌های دولتی ایفای نقش می کنند، تصریح کرد: اینکه کمک های دولتی به شرکت‌های دولتی و شهرداری ها اصل شده و منابع داخلی آن فرع شده است، جای سوال و تأمل دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با عنوان اینکه عمده تامین منابع آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای در حال حاضر با دولت است، یادآور شد: در حال حاضر کمک های فرعی دولت اصل و مبنا شده است و این گونه تصور می شود که حتماً باید با بودجه دولتی، نهادهایی نظیر شهرداری ها را اداره کرد.
وی درباره سرنوشت پروژه‌های ملی و برقی شدن ریل شمال گفت: قرار بود این پروژه از اعتبار فایناس و مشارکت با روسیه انجام و منجر به افزایش ظرفیت شود.

غلامی راد اجرای طرح ریلی شمال به شرق را فاقد توجیه دانست و گفت: برقی کردن ریل با رویکرد باربری در دستور کار بوده است اما طرح‌های فاینانسی در کشور به دلیل شرایط بین المللی اجرایی نشد.
تزریق ۲۵ میلیارد تومان برای ورزشگاه وطنی قائمشهر
غلامی راد با اشاره به شمار پروژه‌های نیمه کاره از جمله طرح‌های ورزشی نور، چالوس و غیره بیان کرد: جنبشی از ساخت و تکمیل ورزشگاه‌ها در استان در دست اجرا است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران  از تزریق ۲۵ میلیارد تومان بودجه برای ورزشگاه شهید وطنی خبر داد و افزود: همچنین برای ورزشگاه دوقلو و شش هزار نفری ۲۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شده است.
وی با بیان اینکه ۱۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه چندمنظوره در جویبار داده شده است، گفت: ورزشگاه شهدای هفتم تیر، و صخره نوردی و روباز نیز در دست تکمیل است.

غلامی راد بر لزوم واگذاری اموال دولتی و مولد سازی آن تاکید کرد و گفت: فروش اموال چندان هنر نیست و سایت اداری استان نیز نارضایتی ایجاد کرده است و مجتمع سازی سیستم اداری در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: بخشی از اموال که قابلیت مولدسازی دارد را باید نگهداری کنیم و خانه‌های سازمانی را باید واگذار کرد.