به گزارش برترین خبر ، سرهنگ رحیم باقری روز پنجشنبه افزود : در ایام محدودیت های کرونایی تمامی کارکنان دولت ، کادر درمانی از جمله پرستاران و پزشکان و همچنین کارکنان شرکت های زیر مجموعه دولت برای ورود به شهرهای دارای وضعیت قرمز ، نارنجی و زرد باید مدارک شناسایی معتبر داشته باشند.

وی توضیح داد : مدارک شناسایی برای تردد نیز شامل کارت شناسایی شغلی و یا نامه مستقیم مدیران ارشد شرکت ها و دستگاه‌های محل خدمت است که به نام فرد و یا با ذکر مشخصات خودرو صادر می شود.

سرپرست پلیس راهور مازندران گفت : البته تردد برای خبرنگاران با در دست داشتن کارت خبرنگاری در همه شهرها آزاد است ولی این اجازه تنها شامل خود خبرنگار می شود و افراد همراه را شامل نمی شود.

وی افزود : کارکنان دولتی که قصد ترد به شهرهای غیر از محل شغلی برای انجام ماموریت را دارند ، باید حتما برگه ماموریت سازمانی را به همراه داشته باشند.

سرهنگ باقری با اظهار این که وانت بارها از ممنوعیت تردد معاف هستند ، گفت : این خودروها جزو حمل و نقل خدماتی محسوب می شوند و مشمول محدودیت نیستند ولی نباید مسافر به همراه داشته باشند.

وی ترد خودروهای حمل و نقل عمومی را نیز آزاد عنوان کرد و افزود : توصیه می شود افراد در این ایام برای تردد بین شهری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

تردد پلاک های غیربومی در مازندران ممنوع است

سرپرست پلیس راهور مازندران همچنین تاکید کرد : تردد تمامی خودروها با پلاک غیربومی در استان ممنوع است و در صورت مشاهده ماموران پلیس موظف به اعمال قانون هستند.

سرهنگ باقری توضیع داد : البته خودروهای با پلاک غیربومی که قصد خروج از استان را دارند مشمول جریمه نخواهند شد و آزاد هستند مازندران را ترک کنند.

وی همچنین استفاده شهروندان مازندرانی از خودروهای پلاک غیربومی مانند خودروهای پلاک تهران را در ایام اعمال محدودیت های کرونایی نیازمند ارائه مدارک شناسایی معتبری دانست که محل سکونتشان را نشان دهد.

آن دسته از شهروندان مازندرانی که دارای خودرو با پلاک غیربومی هستند ولی بیمه نامه اشان را در داخل استان دریافت کردند ، نشانی محل سکونتشان در بیمه نام وجود دارد.

سند خودرو هم دارای نشانی محل سکونت مالک است./irna.