خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر ، بیژن پولادی مقام عالی دولت در شهرستان نور در جلسه شورای آموزش و پرورش نور اظهار کرد: دقت در حوزه تربیتی در آغاز سال تحصیلی با توجه به شرایط کشور و مسائلی که دشمنان داخلی و خارجی ایجاد کردند باید مد نظر بسیج دانش آموزی، مدیران قرار گرفته شود.

وی تصریح کرد: دانش آموزان که نسل سوم و چهارم انقلاب اند در بعضی از موضوعات آگاه نیستند و قطعا دشمن با توجه به چالش امینتی که اخیرا در کشور ایجاد شده برنامه هایی را برای به حاشیه بردن آن ها در نظر دارد و مدیران باید وقت کنند چرا که دانش آموزان سرمایه های نظام هستند.

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه تربیت جز ارکان پرورش و آموزش است،خاطرنشان کرد: اگر بستر تربیتی آماده نباشد باقی موضوعات خصوصا آموزش را تحت شعاع خود قرار می دهد هرچند مدیران، معلمان، مبلغان دینی باید مطالعات وسیع و بروز تری داشته باشند تا برای انتقال ارزش ها به نسل جدید موفق باشند.

پولادی گفت: مصوبات را تا حصول نتیجه پیگیری کنید تا در قالب صورت جلسه باقی نماند.

*آغاز به کار ۱۰۶ مدرسه در مهرماه ۱۴۰۲

حسن ولی پور مدیر آموزش و پرورش نور این جلسه با اشاره به تصویب مدارس هیات امنایی و ابلاغ آن گفت: مجبور به جمع کردن مدرسه شهید عباس پور در عباسا به دلیل کمبود دانش آموز، نیرو و چند پایه بودن هستیم.

وی تصریح کرد: حدود ۱۰۰ مدرسه پروژه مهر را به صورت جهادی را برای آغاز سال تحصیلی اجرایی کردند.

ولی پور افزود: دستورالعمل “مدرسه در پیشرفت و تحول”با هدف دغدغه هایی چون حجاب، پوشش مدارس، انظباط، اخلاق از ۱۱ شهریور در مدارس نور آغاز شده است‌.

مدیر آموزش و پرورش نور از برگزاری کلاس های توانمند سازی نیروهای انسانی مدارس غیردولتی به تعداد ۵۲۵ نفر خبر داد.

وی افزود: بر اساس قانون هزینه های سرویس ایاب وذهاب مدارس استثنایی به عهده شهرداری ها از محل فروش اوراق خواهد بود.

ولی پور از ساخت مدرسه شهدای سلیاکتی که وضعیت بحرانی دارد توسط خیر نیک اندیش در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر آموزش و پرورش نور بیان کرد: زمین چمن مصنوعی مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی مراحل پایانی خود را طی می کند که به زودی افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: آسفالت حیاط ۳ مدرسه مورد موافقت قرار گرفت که پس از مشخص شدن پیمانکار عملیات آن آغاز خواهد شد.

ولی پور خواست تا دپو شن و خاک شهرداری نور در اطراف مدرسه امام رضا(ع) که باعث آزار و اذیت دانش آموزان و شکایت والدین شده است، پاکسازی و ساماندهی شود.

مدیر آموزش و پرورش نور از تدوین اطلس فرهنگی مبتنی بر آسیب شناسی دانش آموزان نور در آینده نزدیک خبر داد.

وی از آغاز به کار ۱۰۶ مدرسه در مهر ماه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: مجموعا ۱۳۴۲۹ دانش آموز دختر و پسر در مدارس ثبت نام کردند که قطعا با نام نویسی دانش آموزان تجدیدی این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرمسئول: هادی جوزن