به گزارش برترین خبر ، کوروش خسروی رییس هیات مدیره شرکت تعاونی پره متحد رستمرود شهرستان نور در گفت وگوی اختصاصی گفت: با حدود ۳۰ سال سابقه در صیادی مشغول فعالیت هستم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ نیرو در این شرکت تعاونی فعال هستند، افزود: صیادی سخت است و فقط عشق و علاقه می تواند ما را در این کار نگه دارد.

خسروی ادامه داد: ۱۵ مهر شروع صید ماهی از دریای خزر است و تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد ادامه دارد و بعد از اتمام این مدت براساس نظر کمیته مدیریت صید استان نسبت به اتمام یا تمدید صید تصمیم‌گیری می‌شود.

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی پره متحد رستمرود بیان کرد: معمولا صیادها تابستان بیکارند، عده ای کشاورز و عده ای هم کارگر هستند و یا هر کسی بر حسب علاقه و توانایی خودش کار می‌کند تا بتواند زندگی اش را مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته صید ماهی به صورت دام گستر بود که طی سیاست شیلات در سال ۷۳ ممنون و از آن پس صید پره پیشنهاد شد که عده ای دست از دریا و صیادی کشیدند و عده ای هم به سمت کیلکا و عده ای هم به سمت پره تغییر مسیر دادند.

خسروی یادآورشد: چند سال گذشته ۴۹ سهامدار هریک سرمایه ای به مبلغ ۳میلیون و۲۵۰ هزار تومان را به عنوان سرمایه اولیه گذاشتند اما اکنون با افزایش قیمت ها و اوضاع اقتصادی به دلیل نیاز داشتن به اداوات زیاد اصلا مقرون به صرفه نسیت.

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی پره متحد رستمرود گفت: این شرکت دارای ۲ دستگاه تور و یک دستگاه زاپاس و۹دستگاه تراکتور و یک دستگاه ماشین مزدا و ۴ دستگاه تیلر برای حمل تور ماهی و ۴ دستگاه موتور قایق است.

وی رمز موفقیت خود به عنوان تعاونی برتر را همکاری هییت مدیره متخصص و تلاش و کوشش کارگرها بیان می کند چرا که می گوید یک دست صدا ندارد بلکه با همکاری و همراهی همه همکاران توانستیم با تلاش های شبانه روزی و سختی های فراوان صاحب این رتبه شویم که بسیار برایمان ارزشمند است.

خسروی به جوانان توصیه می کند برای رسیدن به اهداف خود باید شبانه روز تلاش کنند و هرگز با مشکلاتی که در مسیر خود روبرو می شوند ناامید نشوند

خبرنگار : هادی جوزن

کوروش خسروی رییس هیات مدیره شرکت تعاونی پره متحد رستمرود

حسین رفیعی مدیر عامل شرکت تعاونی پره متحد رستمرود

رضا نجف پور نائب رییس شرکت تعاونی پره متحد رستمرود