به گزارش اختصاصی برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: عزت، عظمت، آبرو و حفظ ارزش ها می تواند به زندگی معنا دهد و ما را به عنوان انسان های برتر در حیات دنیوی معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه سراسر وجودبسیجی اخلاص، ایمان و بصیرت است،تصریح کرد: امام عظیم الشان در این خصوص فرمود؛ من به خلوص شما بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خوام که من را با شما بسیجیان محشور کند.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه فرهنگ و هنر قرآن و اسلام بهترین فرهنگ است، خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیجی ،فرهنگ به صحنه آمدن وسط میدان مبارزه اسلام است که آموزه های دینی را برصحنه می آورد و مکتب حیات بخش شیعه را ترویج می کند.

حجت الاسلام احمدی افزود: دوران پهلوی و قبل از آن قاجار، بزرگترین حجمه را به فرهنگ دین و اسلام زدند که به تعبیر مقام معظم رهبری تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

وی گفت: هنر اسلام جهاد ، دفاع و به صحنه آوردن همه ابزارها در مقابل دشمن است که عزت و استقلال خود را حفظ کند که در سایه آن حیات حقیقی تحقق پیدا کند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه ایران قبل از اسلام ربطی به شهر نشینی و مدرنیته ندارد، در ادامه گفت: هرچندبعضی از مباحث را رد نمی کنیم و قبول می کنیم اما هر چه از فرهنگ بیگانه در فرهنگ دینی ما تزریق شد آن را خدشه دار کرد.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: فرهنگ دینی ،بهترین گره گشایی است و تحول هم در سایه فرهنگ دینی اتفاق می افتد.

وی بیان کرد: فرهنگ بسیجی همان آرایش دینی و اسلامی و انقلابی است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه ما مسئول و میراث دار پیشینیان و اهل بیت طاهرین که در این راه تلاش کردند و به شهادت رسیدند هستیم،خاطرنشان کرد: متاسفانه در این دوران عده ای در فضای حقیقی و مجازی به خود اجازه داده اند که بر روی مسائل اصل انقلاب خدشه وارد کنند و مبحث دوران پهلوی و قبل از آن را ترویج دهند که ما به عنوان میراث دار این انقلاب باید جلوی این موارد را بگیریم‌.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه هنر واقعی به هر طرف برود به اسلام و قرآن می رسد، بیان کرد: منظور از هنر اسلامی ،هنری است که با محتوی و هدف ها و آرمان های اسلامی به وجود آمده باشد در مقابل هنری است که جوانان را گمراه و بستر را سرگرم می کند.

وی گفت: هنر انقلابی، حفظ امام خمینی( ره) و تاریخ امام و انقلاب پر از غیرت و مردانگی است.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: باید امام خمینی(ره ) را به‌عنوان اسطوره عصر جدید که تمام اندیشه های انحرافی را به حاشیه کشاند،برجسته کرد.

حجت الاسلام احمدی افزود: دشمنان می خواهنداین الگو ها، اسطوره ها، شهدا را در ذهن مردم کمرنگ و اسمشان را از کوچه و بازارها حذف کنند که ما نباید این اجازه را بدهیم.

وی با بیان اینکه هنر انقلاب ساختن انسان های انقلابی بود، خاطر نشان کرد: در این عصر جوانانی هستند که برای دفاع از و میهن در آن سوی مرزها جانشان را در دست گرفتند و خود را تکه تکه کردند و این همان هنر انقلاب است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد : باید تمام قد و همه جانبه از انقلاب و اسطوره های انقلاب در راس امام خمینی(ره)، شیخ فضل الله نوری و کسانی که تاثیرگذاران حقیقی در مکتب شیعه بودند بایستیم و نسل های آینده معرفی کنیم.

به گزارش برترین خبر در این جلسه شورای فرهنگ عمومی به طور اختصاصی پیرامون مسائل فرهنگی ، اجتماعی ،سیاسی، امنیتی   اِلمان میدان امام خمینی شهر نور بحث و تبادل نظر شد.