به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام محمدرضا محمدی رییس اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نور در گفت وگو با خبرنگار برترین خبربا اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۶۰ به فرمان امام خمینی (ره)  تأسیس شد،اظهار کرد: این سازمان، مجموعه ای فرهنگی از بدنه مردم است و مهمترین بازوهای سازمان تبلیغات اسلامی را گروه‌های فرهنگی مردمی تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی مجموعه های مردمی چون هیئات مذهبی ، کانون مداحان ، موسسات قرآنی و خانه‌های قرآنی، کانون های فرهنگی و تبلیغی، گروه‌های تبلیغی روحانیت را زیر نظر خود دارد که هر کدام به نوبه خود در شهرستان نقش آفرینی می کنند.
رییس اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نور خاطرنشان کرد: کانون‌ یاوران مهدی یکی از مجموعه های فعال فرهنگی این اداره در شهرستان است.

حجت الاسلام محمدی اعزام روحانیون به عنوان گروه های تبلیغ دین را ازجمله برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی نشر معارف اهل بیت و تبلیغ دین است،افزود: سازمان تبلیغات اسلامی باید در هر برنامه فرهنگی نقش‌آفرین باشد که یکی از رسالت های اصلی وهمچنین مطالبه مقام معظم رهبری از این سازمان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور یادآورشد: هریک از ارگان ها بر اساس سیاست گذاری کشوری در کنار کار فرهنگی خود اولویت هایی را نیز دارد و باید در آن مسیر حرکت کند.

وی تبلیغ معارف دین را اولین اولویت سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس بیانات مقام معظم رهبری دانست و افزود: رسالت سازمان نشر معارف دین و مراسمات مذهبی در درون و بیرون مساجد است.

حجت الاسلام محمدی گفتمان‌سازی دغدغه‌های رهبری و کارهای میدانی را از جمله کارهای سازمان تبلیغات اسلامی طی سال های اخیر دانست و گفت: مقام معظم رهبری از سال ۱۳۹۰ درمورد پیری جمعیت تذکر دادند که در این راستا مجموعه‌های فرهنگی کشور و دولت فعالیت‌های فرهنگی را آغاز و با آسیب شناسی و درمان به فکر حل این مشکل هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور ادامه داد: این اداره از ابتدای سال گذشته گفتمان سازی درمورد چالش پیری و فواید جوانی جمعیت را شروع  کرد و در این راستا گردهمایی‌های متعدد و آموزش به اشخاص مختلف نیز انجام شد.

وی گفت: جهاد تبیین در مورد دستاوردها و تئوری‌های انقلاب اسلامی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بیان و یکی از رسالت‌های سازمان و دیگر مجموعه‌های فرهنگی کشور است.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه این سازمان در کارهای میدانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایفای نقش داشته است، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس های متعدد قرآنی در سطح های مختلف علیرغم شرایط کرونایی، برگزاری کلاس های حفظ قرآن ، برگزاری ۲۹ محفل انس با قرآن در ماه رمضان با کمک ادارات در سطح شهرستان، دعوت از اساتید بین المللی قرآنی پویایی مجمع قرآنی شهرستان را نشان می دهد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور از برگزاری کلاس‌های هسته فرهنگی جوان برای بهره مندی جوانان و نوجوانان در ایام اوقات فراغت تابستان خبرداد.

وی پیاده روی اربعین ، برنامه «سلام فرمانده» ، عید غدیر، تاسوعا و عاشورا ، اربعین و غیره  را از جمله دیگر برنامه های میدانی در سطح شهرستان بیان کرد.

حجت الاسلام محمدی در پایان گفت: ۱۱۵ هیئت مذهبی ، ۱۵۶ مداح اهل بیت ،۳ موسسه قرآنی و ۲۰ خانه قرآن در شهرستان نور فعال و زیر نظر این اداره قرار دارند.