به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه مجازی ۱۹ دی ماه اظهار کرد: نمازجمعه این هفته هم به دلیل اوج گرفتن ویروس کرونا و شرایط خطر تعطیل و نمازعبادی سیاسی جمعه برگزار نمی شود.

وی ضمن دعوت مردم به تقوای الهی، انجام واجبات و ترک محرّمات در ادامه گفت: چهره‌ی واقعی آمریکا در این ایّام برای جهانیان آشکار شد و  تبعیض نژادی، درگیری‌ها، کشتن سیاهان و شهروندان آمریکایی و همچنین زیر پا گذاشتن قوانین ، بحران اقتصادی در این وضعیت کرونایی که متأسفانه بیشترین تلفات وابتلاها رامردم آمریکا گرفتارِ آن شده‌اند کاملا مشهود ست.

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به اینکه سیاست دولت ها در اجرای سیاست خارجی فرقی ندارد، تصریح کرد : دولت ها چه جمهوری‌خواه، چه دموکرات باید سیاست راهبردی که سیاست‌مداران بزرگِ آمریکا تعیین کردندرا اجرا کنند که شاید فقط کمی روش ها متفاوت باشد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: پس از فروپاشی شوروی، آمریکایی‌ها طرحی به نام طرحِ خاورمیانه‌ی جدید که مدخل آن آسیاست جهتِ سیطره‌ی آمریکا برجهان دادند که بایدن درآن زمان رئیس کمیته‌ی سیاست خارجی سنای آمریکا رو بر عهده داشت که بعد از شکست سنگین آمریکا درعراق و جنگ ۳۳ روزه بهترین راه حل برای تسلّط بر منطقه‌ی غرب آسیا و ایجاد خاورمیانه‌ی جدید را تجزیه‌ی کشورهای منطقه دانست که به عنوان نمونه تقسیم عراق به سه کشور کردنشین، سنّی‌نشین و شیعه‌نشین بود.

وی ادامه داد: پس از اینکه اوباما به ریاست جمهوری رسید،بایدن معاونت او را برعهده گرفت و مجری همان طرح شد و درواقع طراح تجزیه، خود مجری شدو برای اجرای طرح بخاطر اینکه آمریکا از نظر تلفاتِ نیروی انسانی هزینه‌ی زیادی را نپردازد، با عقب کشیدن نیروها و سربازهای آمریکایی، جنگ نیابتی را در منطقه توسط گروه‌های تروریستی به نام جریان تکفیری داعش به راه انداخت و این گروه‌ها در عراق و سوریه با مشارکت نیروهای مزدور از ۸۶ کشور، سال ۲۰۱۱ این جنگ خونین و جنایت کم‌نظیر یا بی‌نظیر در منطقه راآغازکردند.

امام جمعه شهرستان نور گفت: به واسطه این جنگ بسیاری مردم بی‌گناه، زنان، کودکان کشته شدندو بناهای تاریخی تخریب شد و بسیاری از مکانها را تصرف کردند چون به دنبال یک حکومت جدید عراق و شام بودند.

حجت الاسلام احمدی اضافه کرد: خوشبختانه با حضور چهره‌ی بین‌المللی مقاومت، سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی و ایجاد وحدت بین نیروهای سربازانِ اسلام در منطقه‌ی عراق و سوریه و همچنین حمایت مستشاری ایران، این شجره‌ی خبیث در منطقه نابود شد و امروز فضای جدید ضد آمریکایی تمام منطقه را در برگرفته هرچند متأسفانه بعضی از دولت‌ها همراهی نکردند و نمی‌کنند.

وی گفت: با توجه به چهره پلید بایدن و سابقه اش در سالهای گذشته، او قطعا همان طرح قدیمی را با راهبردجدی و راهکار تازه دنبال می کند و نباید فریفته‌ی شعارهای دروغین او شد.

امام جمعه نوربااشاره به اینکه اگر بایدن به دنبال صلح و آرامش در منطقه است در اوّلین قدم باید تحریم های ظالمانه که متأسفانه بر منطقه وکشورما تحمیل شده رابردارد، خاطرنشان کرد: بازگشت به برجام اگر بدون برداشتن تحریم‌های ظالمانه باشد، اثر درستی ندارد و چه بسا به ضررِ ما خواهد بود.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه اروپا و آمریکا در طولِ این ۴ سال به هیچ یک از تعهدات برجامی عمل نکردند،دولت و مجلس، تولید اورانیوم رابا غنای ۲۰ % راآغاز کرد که  مانُور مواجهه‌ی قاطع و فعال و نماد هم‌صدایی قوای ایران انقلابی در مقابل با بدعهدی‌های روز افزون اروپا و آمریکا است.

وی با اشاره به حماسه‌ی نوزدهم دی ماه یادآورشد: این حرکت در حقیقت یک حرکت عمومیست که رهبر آن، یک مرجع تقلید، روحانی بزرگ و متّکی بر مبانی دینی بود و این حرکت بزرگ در حقیقت نارضایتی مردم و خشم مردم نسبت به رژیم ستمشاهی بود که منجر به یک انقلاب بزرگ اسلامی شد. در واقع قیامِ مردمِ قم به تعبیر مقام معظّم رهبری یک تَبَر ابراهیمی بر پیکر بُتِ بزرگِ آمریکایی بود.

امام جمعه نورگفت: کشور ایران با حمایت قاطعِ مقام معظّم رهبری و همچنین مردم، مسئولین مرکز بهداشت و درمان، پرستاران، پزشکان و خیّرین محترم در خصوص مبارزه با ویروس منحوس کرونا بسیار خوب بود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به تولید واکسن توسط دانشمندان ایرانی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظّم رهبری که ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است، ما نمی‌توانیم اعتماد بکنیم.

وی ضمن ابراز تاسف ازسیر صعودی شیوع ویروس کرونا درمازندران گفت: خوشبختانه در دیگر نقاط کشور شاهد سیر نزولی شیوع ویروس کرونا هستیم اما در مازندران کاملا برعکس است.

امام جمعه نور تبعیض دراجرای طرح و ورود مسافرین به مازندران را از مشکلات اساسی دانست وافزود: متاسفانه طی بازدیدی که از ورودی شهر (ایست بازرسی) داشتم تمامی ماشین های غیر بومی برگ تردد از فرمانداری تهران و دیگر استان ها را در دست داشتند که این موضوع بزرگترین نقض این حرکت است.

انتقال ایست بازرسی به معنی بازکردن دربِ شهرک‌ها به روی همه‌ی مسافرین

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه انتقال ایست بازرسی به معنی بازکردن دربِ شهرک‌ها به روی همه‌ی مسافرین است، ادامه داد: متاسفانه جابه جایی ایست بازرسی از ابتدای ورودی شهر به داخل شهر به دلیل اینکه در کنارمنزل یکی از ثروتمندان کشوربود، اصلا قابل توجیح نیست.

وی ضمن ابراز تاسف برای ستاد مبارزه‌ با کرونا شهرستان نور که زیربار چنین حرکتی رفته است گفت: باید دستگاه قضایی باید ورود پیدا کند و جلوی این مسئله گرفته شود.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: لطفا همه مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، زدنِ ماسک، شستن دست‌ها، دوری از تجمّعات کمک کنند تا هر چه زودترشاهد سیرنزولی ویروس کرونا در مازندران و کل کشور باشیم.