به گزارش برترین خبر ، سرپرست دانشگاه مازندران با اعلام این‌که راهبرد ملی گذار به دانشگاه کارآفرین و جامعه‌محور، مستلزم تعامل و ارتباط سازنده چهارضلع جامعه، دولت، دانشگاه و صنعت است، بر آمادگی دانشگاه‌ها با برخورداری از نیروی انسانی متخصص در راستای مساله‌یابی و‌ حل مسایل دولت و صنعت و ایفای نقش کاربردی‌تر در جامعه تاکید کرد.

دکتر علی‌نژاد در هنگام بازدید از غرفه‌ها در گفت‌وگو با مدیران صنعت، با اشاره به این نکته که دانشگاه مازندران از طریق آیین‌نامه جدید فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در داخل کشور و طرح دانشجو محور کوآپ، روند حضور دانشگاهیان در صنعت را سازماندهی کرد، از برنامه‌های بلندمدت و تاثیرگذار دانشگاه در استمرار و بهبود این ارتباط میان نخبگان و صنعت خبر داد.

در جریان بازدید سرپرست دانشگاه و هیات همراه از نمایشگاه، صنعت‌گران و تولیدکنندگان با تشکر از حضور مقامات علمی و دانشگاهی در نمایشگاه، خواستار همکاری با دانشگاه از طریق اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک و پروژه‌های”های تک” و فناورانه گردیدند.

یادآور می‌شود: سرپرست دانشگاه در پایان این بازدید، در غرفه مرکز رشد دانشگاه مازندران حضور یافت و ضمن تشکر از جوانان فعال در شرکت‌های مستقر در نمایشگاه، در جریان طرح‌های فناورانه این مرکز قرار گرفت و بر ارتقای فعالیت‌های علمی و فناوری دانش‌آموختگان تاکید کرد.‌