به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران به مناسبت آغاز ثبت نام چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآنی که به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود، ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این همایش معنوی گفت: قرآن کریم کلام نورانی الهی و سرچشمه زلال نجات و هدایت بشر از ظلمات جهل و نادانی و تنها نسخه آسمانی و کامل سعادت انسان و حبل المتین مسلمین در تمامی ادوار است.
وی افزود: در پرتو هدایت قرآن کریم؛ جامعه از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در امان خواهد بود و با چنگ زدن به این رشته محکم الهی است که مسلمانان از تفرق و پراکندگی به وحدت و اتحاد و پیوستگی و اخوت و برداری برای مقابله با دشمنان دست می یابند.
استاندار مازندران خاطرنشان کرد: امروز رمز نجات و رستگاری برای مسلمانان و بصیرت و آگاهی برای نسل جوان جامعه، گردآمدن زیر چتر درخشان و روشنایی بخش کتاب الهی است و برگزاری همایش‌ها و مسابقات قرآنی، محملی مغتنم برای ترویج فرهنگ قرآنی و منبعی الهام بخش برای جوانان و آینده سازان خواهد بود.
حسینی‌پور با دعوت از مردم ولایتمدار و جوانان مازندران برای ثبت نام در چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم، خاطرنشان کرد: جوانان عزیز استان برای آشنایی بیش از پیش با کتاب الهی و نشر و ترویج معارف قرآنی در این دوره از مسابقات بصورت حداکثری مشارکت کنند.
وی با تاکید بر برگزاری باشکوه بزرگترین رویداد قرآنی استان مازندران، گفت: همه نهادها و دستگاه‌ها اجرایی استان در برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تلاش کنند.
گفتنی است، علاقه‌مندان به مسابقات قرآن کریم تا 25 خردادماه با مراجعه به سایت quraniran.ir می‌توانند نسبت به ثبت نام در آن اقدام کنند.
انتهای پیام/