به گزارش برترین خبر ، حجت السلام قنبر علی احمدی در خطبه نماز جمعه ۲ آبان ماه ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: افشاء خوبی ها و پنهان کردن بدی هاست از صفات متقین است.

وی با اشاره به اینکه مومن همیشه حفظ آبرو و عزت می کند،تصریح کرد: به فرموده امام عسکری (ع)  فرمودند: همسایه ای که خوبی های همسایه خود را مخفی کند ، و بدهی را افشا کند یکی از مصیبت های کمرشکن است ‌.

 

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه همسایه در تعالیم دینی جایگاه ویژه ای دارد، خاطر نشان کرد: نسبت به همسایه ها و همشهریان خود دقت نظر بیشتری داشته باشیدو رفع نیازمندی هایکی از مهمترین مسئله در این موضوع پر اهمیت  است.

حجت الاسلام احمدی ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) و تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) به همه شما ارادتمندان و عاشقان آن حضرت ادامه داد: اگر کسی امام زمانش را نشناسد قطعا دچارگمراهی در دین خود خواهد شد.

وی با بیان اینکه بهترین راه، همان مسیری که نماینده و جانشین امام زمان (عج)یعنی مقام معظم رهبری قرار دارد،افزود:احترام به امام زمان (عج)،تبعیت از ولی امر مسلمین است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: رسیدن به قله اقتدار، توانمندی و عزت در طول  ۴۰سال‌انقلاب اسلامی با گوش به فرمان بودن ولایت به دست آمده است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: امروز در سایه تبعیت از اوامر ولایت فقیه شاهد افول دنیای استکباری هستیم.

وی افزود: برنده انتخابات آمریکا هر شخصی باید برای ما فرقی ندارد چون رئیس جمهور آمریکا فقط مجری طرح هایی است که پشت پرده بزرگان سیاست مدار آمریکا را تدوین می کنند و  شاید نحوه اجرا کمی متفاوت باشد اما اصولش همانی است که شیاطین،جمهوری خواه ها و دموکرات ها در این دوره های مختلف طی کردند.

امام جمعه شهرستان نور با تاکید بر اینکه آمریکای پس از انتخابات یک آمریکای رو به افول است، ادامه داد: استقامت و هدایت درست مقام معظم رهبری براساس آموزه های دینی و الهی و تسلط بر موازین دشمن باعث شد تا شاهد تجزیه و فروپاشی در دل آمریکا باشیم.

*بی دولت کردن کشورهای منطقه ترفند دیگر استکبار جهانی

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه دشمن به دنبال بی دولت کردن کشورهای منطقه است،  گفت: علیرغم اینکه ما از دولت مطالبات داریم ‌و وضعیت موجود رو بعضا نمی پسندیم ، امابه فرموده ی مقام معظم رهبری دولت باید تا آخرین روز سرپای خودش باشد و به ماموریت خود جامعه عمل بپوشاند.

وی افزود: تحریف ، و فرافکنی در تاریخ جزء ضعف هایی است که متاسفانه همانند نارنجک دودزا در افکار عمومی مشکل سازمی شود.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: روش انحراف افکار عمومی،پروژه ی هواس پراکنی،حاشیه سالاری و کانال انحرافی روش هایی است که دشمن می خواهد با این مباحث که ربطی به موقعیت سیاسی فعلی ندارد،مطالبات به حق مردم را به حاشیه بکشاند.

حجت الاسلام احمدی افزود: جلسه مشترک مجلس و وزرای اقتصادی در جهت کاهش قیمت های ارز،سکه وهمچنین قیمت خودرو حرکت بسیار خوبی بود .

*نمایندگان مجلس با جلسه مشترک بین وزرا مشکلات مردم را حل کنند

امام جمعه شهرستان نور گفت: نمایندگان ما در مجلس شورای اسلامی که کارشان تصویب قوانین و نظارت بر اجرای قوانین است می توانند با جلسات مشترک مشکلات مردم را حل کنند.

وی در دیگر سخنان خود ضمن تبریک هفته ی نیروی انتظامی به سخت کوش و حافظان امنیت و آسایش گفت: امروز امنیت پایدار و توسعه در سایه ی امنیت را مدیون نیروهای مسلح و انتظامی است.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: برخورد با سوداگران مرگ،اعتیاد، سرقت،قاچاق و…از جمله عملکرد های شاخص و بسیار خوب نیروهای انتظامی شهرستان نور است که جای تقدیر دارد.

*قاچاق چوب مسئله حیاتی شهرستان نور

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه قاچاق چوب برای شهرستان نور مسئله حیاتی است، یادآورشد: وسعت زیادی از استان به ویژه شهرستان نور را جنگل در برگرفته که از برکات و نعمات الهی است و باید درنگهداری و حفظ آن تلاش بسیار شود و همه مردم باید به نیروی انتظامی کمک کنند تا افرادی که ناجوانمردانه درختان را ذبح و منابع طبیعی راتخریب میکنند دستگیر و برخورد قاطع صورت گرفته شود.

*وقف چشمه ی جوشان وماندگار

وی در ادامه علاوه بر تبریک هفته وقف ،گفت: وقف چشمه ی جوشان  و ماندگاراست و ما می توانیم با وقف بخشی از دارایی های خود متولی وقف برای فرزندان باشیم و خوشبختانه شهرستان نور در استان مازندران جزء اولین ها هستیم.

*ارائه ماکت و جزئیات اِلمان شهر نور قبل از بهره برداری

امام جمعه نور در خصوص اِلمان میدان امام خمینی شهر نور یادآورشد: متاسفانه حدود دو سال از تخریب میدان اصلی شهر می گذرد و با توجه به ساخت اِلمان جدید، و سابقه طولانی مردم انقلابی شهر نور در تدین و فرهنگ، از اعضای شورای شهر و شهردارمی خواهیم تا ماکت آن اِلمان را آماده و جزئیات را بیان کنند تا در آینده دغدغه ای وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند از زحمات ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان ، بهداشت و کادر درمان تشکر کنند و کمک کنند تا شهرستان در وضعیت قرمز قرار نگیرد.