خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر ، فتانه یزدانی دهیار روستای نج به نمایندگی از دیگر دهیاران در نشست دهیاران و شوراهای بخش بلده با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی،مدیران کل ادارت و دیگر مسئولین شهرستان در روستای نج برگزارشده بود به بیان مشکلات منطقه بلده پرداخت.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات بخش بلده در حوزه مخابراتی است که بلافاصله پس از قطعی برق به دلیل نبود باتری های مخابراتی تلفن های ثابت و پوشش آنتن دهی تلفن همراه با اختلال مواجه می شود به گونه ای که دسترسی به برقراری ارتباط با مکان مهمی چون اورژانس،آتش نشانی، آمبولانس و اداره را نخواهند داشت.

دهیار نج یکی دیگر از مشکلات بلده را در حوزه برق بیان کرد و افزود: خوشبختانه در آینده نزدیک با احداث پست ۶۳/۲۰ مشکل افت ولتاژ برطرف می شود اما مشکلی اصلی منطقه مسیرهای برق بدون کارشناسی و مهندسی انجام شده در گذشته است که مشکلاتی از جمله رفع حریم برای کشاورزان اهالی را به وجود آورده است.

یزدانی با اشاره به طرح هادی در بخش بلده افزود: بازنگری بیش از ۱۵ روستای بخش بلده انجام نشده است و با توجه به تجربه طرح بازنگری در روستای نج و ورازان که با مشکلاتی همراه بود خواسته شد تا حتما از دهیاران و شوراهای دوران گذشته و معتمدین محل که به روستا اشراف دارند استفاده شود.

وی ادامه داد: کارشناسی که از سوی بنیاد مسکن استان برای طرح بازنگری فرستاده می شود چند روز در منطقه به دلیل درک بیشتر بومیت روستا حضور داشته باشند.

دهیار نج یادآور شد: حتما برای بازنگری، طرح هادی قبلی برای جلوگیری از مغایرت مورد مطالعه قرار بگیرد. همچنین یک حق رای برای شورا و دهیار که عضوی از روستا هستند در نظر داشته باشند چرا که باعث شناخت بیشتر از منطقه می شود.

یزدانی با بیان که به دلیل نبود زیر ساخت، جوانان منطقه بلده به شهرهای بزرگ مهاجرت کردند، یادآور شد: نمایندگی ادارات مهمی چون بنیاد مسکن، ثبت اسناد، دادگستری و غیره در بلده اجرا شود تا دسترسی ها آسان تر شود.

وی با اشاره به اینکه بخش بلده دارای ۳۸۳ شهید و ۳ گمنام است، یادآور شد: دانشکده علمی کاربردی در حوزه های پزشکی و کشاورزی یا دانشگاه پیام نور برای مهاجرت معکوس از ضروریات بخش بلده به شمار می رود.

دهیار نج یادآور شد: ۹۰ درصد دهیاران بخش بلده جوانانی هستند که برای رفاه مردم در منطقه ابا و اجدادی خود می جنگند و جدا از حقوق ناچیز از حق بیمه ای برخوردار نیستند

مدیرمسئول: هادی جوزن