به گزارش برترین خبر ، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

دهه فجر، تجلی عظمت و ایثار ملت سرافراز ایران اسلامی است که با رهبری معمار کبیر انقلاب(ره) و با پیروی از حقایق و فرامین اسلام ناب محمدی(ص)، طومار ۲۵۰۰ سال استبداد و استکبار را درهم پیچیدند و امید، عزت و اعتماد به‌نفس را در کشور احیا کردند. پیروزی انقلاب اسلامی، سرآغاز پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها بود و دانشمندان جوان کشورمان در کنار اقتدار سیاسی، توان‌مندی خود را در حوزه‌های مختلف مانند پزشکی، نظامی، صنعت هسته‌ای، ساخت پالایشگاه، سلول‌های بنیادی و … به رخ جهانیان کشیدند و این، تنها بخشی از دست‌آوردهای این انقلاب عظیم و الهی است.

انقلاب اسلامی ایران، نماد حقیقی تحقق اراده تاریخی ملتی است که در منطقه و جهان اسلام، سردمدار حرکت به سمت استقلال، آبادانی و در اختیار داشتن سرنوشت خود بود، مردمی که انقلاب عظیم مشروطه را در سابقه درخشان مبارزاتی خود داشت و در انقلاب اسلامی، این آرمان تاریخی با شناسه دینی و اسلامی آن هم‌سو گردید.

بدون تردید، پیمودن این مسیر دشوار بدون همدلی و اتحاد ممکن نخواهد بود و لازمه این امر، هوشیاری در برابر دسیسه‌های شیطانی بزرگی است که علیه کشور و ملت ما در درون و بیرون مرزها وجود دارد. امروز این انقلاب به برکت رهنمودهای امام امت(ره) و رهبری عظیم‌الشان به جهان صادر شده و به فضل خدا در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد براندازی دول استکباری خواهیم بود.

هیات رییسه دانشگاه مازندران، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام، همگام و هم‌نوا با ملت شریف ایران اسلامی، بار دیگر با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب (ره) و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کرده و اعلام می‌دارد که با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی خود به ویژه نخبگان و پژوهش‌گران جوان و استادان مجرب، در راستای اعتلای ایران اسلامی و حل معضلات جامعه گام برخواهد داشت و به فضل الهی، شاهد ایرانی سرافراز و پیروز خواهیم بود.

هیات رییسه دانشگاه مازندران