به گزارش برترین خبر ، متن بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» (آل عمران، ۱۶۹)

در آستانه رحلت جانسور خاتم الانبیاء؛ حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت کریم اهل بیت؛ حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) و هم‌چنین شهادت شمس الشموس و انیس النفوس، حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) فضای شهدایی دیار علویان به عطر خوشبوی گل‌های گلستانِ جهاد و ایثار و شهادت و ستارگان آسمان ولایت پذیری؛ شهدای مدافع حرمِ عقیله بنی‌هاشم، پیام‌رسان بزرگ عاشورای حسینی، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) معطر گردیده است.

شهیدان که عند ربهم یرزقونند، به تبعیت از اولیای الهی، پیشوایان و امامان شهیدشان، در سنگر استکبار ستیزی و مقابله جوانمردانه با ظالمان و زیاده‌خوان و شیطان‌صفتان درس حریت و مقاومت به آزادگان جهان آموختند؛ آنان در خون خویش غلتیدند تا دنیای زندگی اجتماعی به صداقت، شرافت و انسانیت و دیگر فضایل اخلاقی مزین گردد و زمینیان بتوانند از درخشش آفتاب عزت و عظمت شان نور بگیرند و به سوی خدایی شدن حرکت نمایند.

شهدای خان طومان، جلوه‌ای تابان از ملت امام حسینند که بینش و منش ثاراللهی در کمال اخلاص و زیبایی به تصویر کشیده‌اند؛ آنان، همان انسان‌های باشرافتی هستند که در مکتب سیدالشهدای جبهه مقاومت، سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بر مناره های بلند ولایت مداری، عزت خواهی و دفاع از مظلوم، اذان رشادت سردادند و فتنه آمریکایی- اسراییلی – انگلیسی بسیار خطرناک داعش را به اضمحلال کشاندند و احساس امنیت و آرامش اجتماعی را به جهانیان هدیه دادند وزین سبب، بشریت به این شهیدان مدیون است.

هیات رییسه دانشگاه مازندران در کمال تواضع و تعظیم به این شهیدان عاشورایی که اینک میهمانان عزیز پیشگاه حضرت ایزد منان و مقیم در رضوان الهی هستند، تحیت و درود تقدیم می دارد و ورود پیکر مطهر این کبوتران خونین بال و مدافعان حرم آل الله؛ رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی‌فر و محمود رادمهر را به خانواده‌های مکرم و معزز آنها، ایران سرافراز و مازندران سربلند با افتخار گرامی می‌دارد.

یادمان باشد که آبادانی جهان و تعالی انسانیت و گسترش اخلاق و معنویت در گرو اعتقاد، باور و تعهد به اندیشه و مرام شهیدان است. به روح بلند و ملکوتی این افلاکیان درود و تحیت نثار می‌کنیم و از مقام شامخ این انسان‌های به خدا رسیده، طلب دعای خیر می‌نماییم.

هیأت رییسه دانشگاه مازندران