به گزارش برترین خبر، عبدالرضا بابایی فرماندار شهرستان نکا با بیان اینکه آرمان های ابتدای انقلاب اسلامی همچنان باید هدف اصلی مردم و مسئولان باشد گفت: پستی و بلندی هایی که در مسیر تحقق اهداف خاص هستند مشکلاتی را بوجود می آورند اما با تلاش و پشتکار، آن هدف دست یافتنی است.

بابایی با اشاره به اهمیت طرز نگاه و دید نسبت به آرمان های انقلاب اظهار کرد: اگر دیدگاهی مانند مقام معظم رهبری ،شهیدان تهرانی مقدم، قاسم سلیمانی و مانند آنها در مردم و مسئولان نظام باشد در نتیجه آن پیشرفت خواهیم داشت اما توجه و وابستگی به دیدگاه غرب نتیجه بخش نخواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان نکا تصریح کرد: در حوزه کشاورزی،دام و طیور در گذشته، بازار ما دچار وابستگی به غیر بود اما در طول انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت در این حوزه بودیم و شهرستان نکا اکنون در تولید گوشت سفید رتبه چهارم استان را در اختیار دارد.

فرماندار شهرستان نکا گفت: شهرستان نکا در حوزه اقتصادی، کشاورزی،صنعتی و دیگر موارد در کنار دسترسی آسان به بندر، فرودگاه و خط راه آهن دارای ظرفیت های بالایی است و توانایی اثر گذاری بیشتر در سطح استان را دارد.

بابایی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید مرغداری ۴۲ هزار قطعه‌ای اظهار کرد: اینکه ظرفیت اولیه این واحد ۲۰ هزارتایی اکنون به ۴۲ هزار قطعه رسید نشان دهنده اهمیت افزایش تولید و توسعه اقتصادی منطقه توسط سرمایه گذار این واحد بوده که قابل تقدیر است.

سعید صمدی زرینی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نکا گفت: ۲۰۵ واحد مرغداری مادر، تخم گذار و گوشتی با ظرفیت ۳ میلیون قطعه جوجه در هر دوره و ظرفیت تولید ۲۷ هزار تُن در هر دوره و ۵۰۰ تُن گوشت سفید در طول سال در شهرستان نکا فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: ۲۷۰ هزار واحد دام سبک و سنگین با ظرفیت تولید ۲۷۰۰ تُن گوشت قرمز و تولید سالانه ۱۹ هزار تُن شیر در شهرستان نکا در حال فعالیت هستند.

 

خبرنگار: مهناز قبادی