به گزارش برترین خبر ، مدیر فنی و تولید کارخانه فرش ساوین در مراسم افتتاح این طرح گفت که فاز جدید این واحد تولیدی با ۱۶ میلیون یورو و بدون گرفتن تسهیلات برای خرید ماشین آلات به بهره برداری رسیده است.

میر مسعود ثقفی میزان تولید کارخانه ریسندگی را روزانه ۱۵ تن اعلام کرد و افزود : در فاز جدید واحد تولیدی فرش ساوین ۲۴۰ نفر مشغول به فعالیت شده اند.

وی از یک اجرای یک فاز دیگر در طرح توسعه این کارخانه خبر داد و گفت : در نظر داریم تا ۲.۵ میلیون یورو ماشین آلات وارد این کارخانه کنیم که بدون انتقال ارز و تسهیلات خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، برای اجرای طرح توسعه فرش ساوین در قائمشهر بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی بانک تخصصی صنعت و معدن استان مازندران هزینه شد و با اجرای این طرح ظرفیت تولیدی این شرکت به ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن در سال می رسد.
براساس این گزارش با بهره برداری از طرح توسعه فروش ساوین تعداد کارگران این واحد به حدود ۵۰۰ نفر رسید.
طی امروز و فردا با حضور وزیر صمت به استان مازندران و نشست ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری سه طرح بزرگ صنعتی در این استان با اعتبار یک هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد به طوری که طرح های فرش ساوین در قائمشهر و انواع شیرخشک و پودر کنسانتره پروتئینی آب پنیر در آمل با اعتبار حدود ۸۰۰ میلیارد تومان عصر امروز با حضور سرپرست وزارت صمت افتتاح می شود.
همچنین فردا پنجشنبه نهم مردادماه جاری نیز و صنایع سولوزی آرین شیمی با اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری در بندرامیرآباد در شرق استان به بهره برداری می رسد.
شرکت فرش ساوین بیش از ۲۵ سال است که در صنعت فرش ایران فعالیت می کند، این شرکت اولین تولید کننده فرش ماشینی ۳۰ رنگ و ۶۰ رنگ و صادرکننده به ۵ قاره جهان با کادری مجرب و متخصص و بهره گیری از تکنولوژی برتر و ماشین آلات روز دنیا انواع فرش ماشینی را جهت سلیقه های گوناگون تولید می نماید. ساوین در گذشته با نام فرش مازندران فعالیت می کرد و هم اکنون حدود ۵۰۰ پرسنل در این شرکت مشغول به فعالیت می باشند، همچنین کارخانه ساوین در جاده ساری، قائمشهر واقع شده است.
این مجموعه همگام با پیشگامان صنعت فرش ماشینی در جهان جهت رضایت خاطر مشتریان سعی کرده محصولی مطابق با استانداردهای جهانی تولید و عرضه نماید از اینرو کلیه محصولات فرش ساوین دارای نشان ملی استاندارد ایران و گواهی نامه های بین المللی مدیریت کیفیت ISO ۹۰۰۱-۲۰۰۸ و استاندارد کیفیBELCORO آلمان و نشان تعالی کیفیت بوده و عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET نیز می باشد.
محصولات فرش ساوین تحت عنوان چند کلکسیون معروف در بازار ایران عرضه می شود که از آن جمله می توان به پارس، پارس ۲ ، گنجینه ، زرین ۲، کرمان، آبگینه، ماهور، شنل ، گبه ، گلستان ، سیلور، پازیریک ، صدف ، ساوین متال ، پتینه ، پتینه ۲ ، ساوین مد، مدرن و کودک اشاره نمود که هر کدام از آنها قیمت و مشخصات ویژه خود را دارا می باشند.
براساس اعلام استانداری مازندران در سال جاری ۲۴ طرح بزرگ صنعتی در این استان شمال کشور با اعتبار سه هزار میلیارد تومانی به بهره برداری می رسد و برای بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد و حجم سرمایه گذاری صنعتی در استان مازندران نیز به بیش از ۷۱ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
در هفت سال اخیر حدود ۵۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعتی در مازندران انجام شد به طوری که در این مدت ( ۹۲ تا ۹۹ ) یک هزار و ۴۳۱ واحد تولیدی و صنعتی در استان جواز بهره برداری دریافت کردند و از محل افتتاح این واحدهای صنعتی برای حدود ۲۸ هزار نفر ایجاد اشتغال شد./.irna