خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد : پس از گذشت دو سال از حضور دولت پانزدهمین سفر شهرستانی به بخش محروم و کم برخوردار بلده اختصاص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در روستای محروم کام ۸ دهیار از روستاها مشکلات را بیان کردند و مسئولین مربوطه نسبت به آنچه که باید برای فعالیت جوانان و نخبگان اتفاق بیفتد مطرح کردند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در خصوص موارد زیربنایی بخش بلده رقم خورد، خاطرنشان کرد: کلنگ گازرسانی به روستاهای بلده زده شد و ان شاءالله تا یک سال و نیم دیگر گاز ‌تمام روستاهای بلده وصل خواهد شد.

حسینی پور گفت: برق ۶۳/۲۰مرکز بخش بلده تا اوایل سال ۱۴۰۳ متصل خواهد شد.

وی ادامه داد: مشکلاتی در حوزه مخابرات، شبکه صداو سیما، کشاورزی، آبخیزداری، باغداری و آفات، دامداری ،زمین، طرح هادی روستاها و غیره مطرح شد که در جلسه شورای اداری پس از گزارش کامل مدیران کل از مشکلات روستاهای دیگر مصوبات سفر شهرستانی نهایی خواهد شد.

استاندار مازندران ادامه داد: بلده با قدمت، امام زادگان و میراث فرهنگی که دارد می تواند به عنوان محور اصلی گردشگری کوهستان قرار بگیرد.

حسینی پور افزود: بلده با طبیعت منحصر به فرد و رشته کوه آزاد کوه مورد توجه گردشگران و کوهنوردان است. سالانه بیش ۳هزار نفر کوهنوردان به منطقه ازادکوه می‌آیند که اگر زیر ساخت ها آماده باشد جوانان می توانند از کنار گردشگری و ایجاد بومگردی درآمد پایداری را به وجود آوردند.