به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات با اشاره به تقویت مرابطه با خدا، اظهار کرد: انسان وقتی عبادتی را انجام می دهد خوشحال نباشد که از عهده تکلیف به در آمده بلکه باید شوق به عبادت و لذت نسبت به ارتباط با خدا را در خود ایجاد کند.

وی تصریح کرد: عبادتی که همراه با اخلاص باشد آتش خشم و گناه و معصیت را خاموش می کند.

امام جمعه شهرستان نور بعثت نبی مکرم اسلام را بزرگترین رویداد عالم دانست و افزود: نهایت هدف خلقت وجود نازنین پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود، چون رسول خدا صراط مستقیم است.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: عروج و پرواز به ملکوت عالم در سایه نماز را می دهد البته نمازی که صراط مستقیم را با خود به همراه داشته باشد و به گفته قرآن صراط مستقیم خطاب به پیامبر گرامی اسلام است.

وی بیان کرد: ماموریت شیطان گمراه کردن انسان ها از صراط مستقیم (پیامبر اکرم (ص) و جانشینی که پیامبر اکرم (ص) انتخاب کرد) است.

امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: ماه رجب یکی از ماه های بزرگ و ریزش رحمت الهی است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: مهمترین حادثه ماه رجب، بعثت نبی مکرم اسلام بوده است.

وی یادآور شد: رویکرد پیامبر گرامی اسلام در ۱۳ سال حضور خود در مکه انفسی بود تا روح مردم را از آلودگی ها پاک کند.

امام جمعه شهرستان نور ضمن گرامیداشت شهید محلاتی، تصریح کرد: روحانیت در همه صحنه ها و مسیر مبارزه حضور و نقش بر جسته ای داشتند. در دفاع بیش از ۳۸۹۰ شهید روحانی و ۳ هزار جانباز روحانی،۳۰۰ازاده روحانی، ۱۵۶ شهید روحانی ترور، ۷۰ شهید روحانی غواص، ۳۵ شهید روحانی مدافع حرم و …. تقدیم انقلاب شده است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: حضور حماسی، همه جانبه و کم‌نظیر ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهل و چهارمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی باعث حیرت دشمنان شده است چراکه قصد تحریف آن داشتند اما علیرغم وجود سرمای زمستان و برف موفق نبودند.

وی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم شهرستان نور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این حضور نشان از آگاهی و دشمن شناسی مردم و شناخت انقلاب و دستاوردهای آن و همچنین رهبری انقلاب است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به افزود: مسئولین باید در پاسخ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خدمات خالصانه، توجه به توانمندی های داخلی، رونق اقتصاد داخلی، کارآفرینی، حمایت از تولید داخلی و بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده و علاقه مند به این نظام و انقلاب را مد نظر قرار دهند و جای کم کاری نیست.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سفر رئیس جمهور به چین گفت: همکاری با همسایگان به ویژه چین می تواند در بازکردن گره ها راهگشا باشد.

وی ادامه داد: زلزله ترکیه و سوریه آزمون بزرگی برای مدعیان حقوق بشر بود. ۶۵ کشور برای مردمان ترکیه امکانات ارسال کردند اما کشور سوریه را در تحریم دانستند هرچند که کشور ایران و بعضی از کشور های منطقه کمک ها را ارسال کردند.

امام جمعه شهرستان نور خطاب به مسئولین شهرستان نور گفت: شهرستان نور با وجود ظرفیت های متعدد، نیازمند تحرک بیشتر در حوزه خدمت رسانی است.

 

گفتی است در راستای تداوم میز خدمت مسئولین این هفته دکتر مجتبی محمدی رییس بیمارستان امام خمینی شهر نور با نمازگزاران و شهروندان در مصلی بزرگ الغدیر شهرستان نور دیدار و ویزیت رایگان انجام داد.

 

مدیر مسئول : هادی جوزن