با تلاش‌های انجام شده، دانشگاه مازندران به یکی از دانشگاه‌های پیشرو در حوزه آموزش مجازی تبدیل شده است 

بر اساس این گزارش، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران در ابتدای این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای علمی به‌ویژه دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده، عدم حضور دانشجویان در ماه‌های گذشته در دانشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا را یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های مسئولان دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد که با پایان این دوره و ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس، شاهد بازگشت این سرمایه‌های واقعی و اصلی ایران اسلامی به دانشگاه و مشاهده مجدد پویایی و نشاط در محیط علمی دانشگاه باشیم.

دکتر نوذری در ادامه با تاکید بر این‌که عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، مانع از پیگیری و فراهم‌سازی بسترهای لازم جهت بهبود امکانات رفاهی دانشجوان نیست، به اقدامات انجام شده در خصوص تجهیز و توسعه زیرساخت‌های رفاهی و آموزشی در سراهای دانشجویی و دانشکده‌ها و نیز تقویت زیرساختهای الکترونیک و سامانه های راهبردی دانشگاه اشاره کرد و با بیان این‌که با تلاشهای انجام شده، دانشگاه مازندران به یکی از دانشگاه‌های پیشرو در حوزه آموزش مجازی تبدیل شده است، از تلاش در رفع نواقص احتمالی موجود در این حوزه خبر داد.

رییس دانشگاه مازندران، انتظام، شفافیت و ثبات مالی در دانشگاه مازندران را یکی از دست‌آوردهای مهم در طی دوره یک‌ساله اخیر دانست و با تاکید بر گسترش رشته‌ها و گرایش‌ها در حوزه آموزش، به افزایش آمار دانشجویان دانشگاه مازندران از ۱۲۰۸۵ نفر در سال گذشته به ۱۳۵۸۰ نفر در سال جاری تحصیلی اشاره و این امر را گامی مثبت در راستای دست‌یابی به اهداف آموزش عالی دولتی در کشور و نیز اعتلای ایران اسلامی خواند.

رییس بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان، جذب دانشجویان خارجی را از جنبه‌های مختلف برای دانشگاه، مهم و استراتژیک خواند و درآمدزایی و ارز آوری برای دانشگاه در راستای گسترش زیرساخت‌ها از یک‌سو و صدور فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی از سوی دیگر را از مهم‌ترین این جنبه‌ها دانست و با طرح این مساله که عدم حضور دانشجویان به‌ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی، موانع و اختلال بسیار زیادی در حوزه پژوهش و فناوری  به وجود آورده است، اعتلای پژوهش و دانش در کشور را مرهون همت و تلاش این جوانان و نخبگان علمی عنوان کرد.

دکتر نوذری در پایان سخنان خود با بیان دست‌آوردها و فعالیت‌های اثربخش در حوزه فرهنگی، به اهدای مجتمع آموزشی طبرستان توسط بنیاد مصلی‌نژاد در راستای گسترش علم و پژوهش از طریق توسعه دانشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره و بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت خیران در دانشگاه تاکید کرد. هم‌چنین توجه به استفاده از ظرفیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان از طریق ارتباط با شرکت‌های بزرگ صنعتی (مانند طرح کواپ)، تامین منابع انسانی متخصص و کارآمد در حوزه هیات علمی و کارمندی، حمایت از نخبگان از طریق اعطای مشوق‌های ارزنده به‌ویژه در حوزه پژوهش و فناوری و چاپ مقالات در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی، اقدامات موثر دانشگاه در حوزه مقابله با کرونا و حمایت از گروه‌های جهادی دانشجویی را از سایر موارد قابل ذکر در راستای تلاش برای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای آموزش و پژوهش عنوان کرد. ایشان همچنین به نقش راهبردی دانشگاه مازندران در آموزش عالی استان اشاره کرد و اعلام نمود که با راهبری دانشگاه مازندران، همگرایی و همنوایی واقعی در آموزش عالی استان در حال شکل گیری است که ثمرات فراوانی برای استان و کسور خواهد داشت.

روز دانشجو، نماد دفاع از حق ملت مسلمان ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و انگلیس

حجت‌الاسلام موسی مستقیمان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران نیز در این برنامه با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو، این روز را نماد دفاع از حق ملت مسلمان ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و انگلیس دانست و بر لزوم تلاش برای پیگیری و ادامه راه شهدایی مانند شهید فخری‌زاده، شهید سلیمانی و به‌خصوص شهدای جامعه علمی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام مستقیمان با تاکید بر این‌که دانشجو حق دارد که مطالبه‌گر باشد، اظهار امیدواری کرد که با بازگشت دانشجویان به دانشگاه، نشاط و پویایی به این محیط برگردد و با اشاره به این نکته که همه ما باید تلاش کنیم که وظایف خود را به درستی انجام دهیم، وظیفه دانشجو را حفظ قداست محیط دانشگاه، استاد و کلاس، تلاش در جهت پژوهش و عمل به وظایف آموزشی و هم‌چنین حفظ احترام متقابل استاد، کارمند و دانشجو دانست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران با تاکید بر این نکته که مدیران دانشگاه از میان بهترین‌ چهره‌های علمی، پژوهشی، انسانی و اخلاقی انتخاب شدند و در حال تلاشند تا دانشجو را در ابعاد مختلف ارتقا بخشند، خواستار مطالبه‌گری و مداخله دانشگاهیان با عنایت به دغدغه‌مندی نسبت به آینده سیاسی کشور شد.

حجت‌الاسلام مستقیمان در پایان با اشاره به این‌که دانشجویان به تعبیر مقام معظم رهبری، افسران این مسیر هستند، از ایشان خواست تا با حضور جدی در صحنه‌های مختلفی که زیبنده یک دانشجو که در سطح کشور اسلامی ایران است، نقش خود را ایفا کنند.

یادآور می‌شود: در ادامه این مراسم، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از طریق برقراری ارتباط زنده تصویری، به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و سوالات و دغدغه‌های خود را از هیات رییسه دانشگاه مطرح و سپس ریس دانشگاه مازندران و هر یک از معاونان ایشان در زمان‌های مقرر به موارد مطرح شده توسط تشکل‌های دانشجویی، پاسخ گفتند. در پایان نیز دکتر نوذری رییس دانشگاه مازندران و نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به جمع‌بندی موارد و مطالب مطرح شده در روز دانشجو پرداخت. این مراسم راس ساعت ۹ و نیم صبح از طریق صفحه اینستاگرامی روابط عمومی دانشگاه مازندران آغاز و ساعت ۱۲ و پانزده دقیقه به پایان رسید.