به گزارش برترین خبر ، شهردار رویان موضوع نشست را بررسی فرصت ها و وضعیت گردشگری و مزیت های رقابتی سرمایه گذاری در شهر رویان عنوان نمود.

کشور ایران که در قلب خاورمیانه واقع شده و بخاطردارا بودن شرایط  اقلیمی چهار فصل ،جنگل های قدیمی هیرکانی با  قدمت میلیونها سال قبل، بزرگترین دریاچه جهان ، ،ذخائر،  معادن و پتانسیل های خدادادی از دیر باز مورد توجه همه جهان بوده است. همچنین کشور ایران با رهبری رهبر فرزانه و حضور مقتدرانه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، دارای امنیت بسیار بالایی نسبت به سایر کشورهامی باشد که این امرباعث متمایز شدن جذب گردشگر و توریست از سایر کشورهای جهان است.

احمد توکلی که در  سال ۱۳۹۲ با انتخاب اعضای شورای اسلامی دوره چهارم شورا به عنوان شهردار شهر رویان منصوب شد گفت: شهرداری تحول ساختاری در وظایف عملکرد را در دستور کار خود قرار داده و بر اساس این دستور کار با پیشنهاد اعضای شورای شهر در ایجاد تبدیل شهرداری که یک نهاد اجتماعی و فراگیردر همه عرصه ها ی زندگی مردم است ،به عنوان یک نهاد تاثیر گذار در کنار سایر دستگاه های زیربط به انجام ظایف خود می پردازد.

 سازمانی خودکفا، خدمتگزار و پاسخگو

شهردار رویان در تدوین« سی دی اس» در افق طرح و توسعه استراتژی شهری تصریح نمود: رویان شهری اسلامی ایرانی ، شهری مشارکتی و فراگیر با حضور حداکثری شهروندان با حمایت از هویت محلی ،متمرکز، کارآمد، دوستدار انسانها و خلاق در حفظ میراث ومنحصر به فرد از نظر هویت و ارزشهای دینی و انسانی ، دوستدار محیط زیست سالم و حفاظت از فضاهای سبز واراضی زراعی و باغات با حمایت و مراقبت از منابع موجودو بهبود کیفیت هوا و کاهش گازهای گلخانه ای و زمینی با شعار دریا و آسمان پاک و همچنین شهری عاری از پسماند زباله و نخاله با احداث کارخانه زباله سوز ۲۰۰-۵۰۰تنی و تبدیل زباله به انرژی و برق است،شهری که در آن شهروند،  مسئول در قبال وظایف شهری و مدیران ، پاسخگو در مقابل عملکرد خودشان هستند.

کسب رنکینگ های بالا در بین شهرهای در حال توسعه

شهرداری رویان در تجهیز و توانمند سازی و باز پیرایی چهره شهرداری و امکانات روز ،ماشین آلات، برون سپاری فعالیت ها،اجرای برنامه استقرار سیستم یکپارچه شهرسازی، اتوماسیون اداری، سامانه های اطلاع رسانی و بروز چابک رنکینگ بالایی را در بین شهرهای در حال توسعه کسب کرده است.

استقبال از سرمایه گذاران با گردش مالی بالا

2

ایجاد فرصت های شغلی متنوع و متناسب با میزان تحصیلات و توانایی افراد در جهت رفتن به سمت توسعه تجاری_اقامتی و جذب بازرگانان و سرمایه گذاران با گردش مالی بالا که پرداخت کننده مالیات و جذب نیروهای کار و توسعه فضاهای اقامتی در جهت حضور حداکثری گردشگران به شیوه های شهری با متد تردد توری_گردشگری دریایی_دهکده دریایی پارکینگ قایق های تفریحی  و مسافربری_حمل و نقل دریایی _ایجاد کارهای متعدد و شغل های بسیار زیاد با تنوع تحصیلات از برنامه های این استراتژی است.

جلوگیری از مهاجرت با داشتن برنامه و استراتژی

شهردار رویان با بیان اینکه برای شهر مدرن، پویا و سالم نیاز به جمعیت میلیونی و مساحت چندین کیلومتر مربعی ندارد اظهار کرد: شهر با داشتن برنامه و استراتژی ،بسیارمستعد تر در رسیدن به اهداف در برنامه ها و چشم اندازها خواهد بود و در صورت رسیدن به اهداف شهر نه تنها فرصت مهاجرت به شهرهای بزرگترایجاد نخواهد شد بلکه جاذب مهاجر و قابل سکونت برای افراد با سطح معلومات بالا خواهد بود.

وی درحمایت از تولیدات داخلی و در راستای اقتصاد مقاومتی  افزود: باید به دنبال برند کردن تولیدات و محصولات خانگی و ارگانیک شهر رویان باشیم.

راهی جز مقاوم سازی اقتصاد نداریم

در ادامه این نشست سرهنگ محمودی فرمانده سپاه ناحیه نور اظهار کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی باید به سمت اقتصاد مقاوم یا مقاوم سازی اقتصاد حرکت کنیم و راه گریزی جز این نداریم.

وی افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند که با عدم خرید تولیدات خارجی و توجه به تولیدات داخلی و مردمی نمودن اقتصاد کمک به اشتغالزایی شهر نمایند.

استقرار سیستم مدیریت

در ادامه رضایی اظهار کرد: شهرداری رویان استقرار سیستم مدیریت را طی ۲ ماه با هدف استقرار حداقل ها و جلوگیری از دوباره کاری ها ی سازمان شروع کرده است.

وی افزود : تلاش در جهت گرفتن استاندارد مدیریت کیفیت، استاندارد محیط زیست، استانداردایمنی و بهداشت شغلی  هستیم.

راه اندازی گردشگری دریایی

رئیس شورای شهر کامبخش سالاریان اظهار کرد: هدف شهرداری رویان توریست سلامت در راستای اقتصاد مقاومتی است ،وی همچنین نوید رایزنی با سرمایه گذار ترک در جهت راه اندازی گردشگری دریایی و اشتغالزایی و جذب گردشگر را داد.

آمادگی جذب سرمایه گذار

بابایی نائب رئیس شورای شهر بیان نمود: سیاست شهرداری و شورای شهر برون سپاریست وسعی بر این است تا  سرمایه هایی که در شهر راکد مانده را به  بالفعل تبدیل کنیم و در این راستا کمیته سرمایه گذاری در شهرداری تشکیل شده و امادگی خود را در جذب سرمایه گذاراعلام می کنیم.

هر خانه یک کارخانه شعار ماست

فاطمه عابدی مشاور شهرداری درواحد آموزش و پژوهش اظهار کرد: یک از فاکتور های شهرداری در توسعه موقعیت شهری کارآفرینی است، دراین راستا واحد آموزش شهرداری با آموزش همگانی خانواده ها با موضوع کارآفرینی ،تولید ایده، گسترش ارتباطات سازمانی با مراکز رشد،علم و فن آوری و شرکت های دانش بنیان به یک مهارت و خودکفایی و توسعه ی اقتصادی در خانواده ها برسد، و همچنین با توجه به اقیلم موجود درموضوع اقتصاد مقاومتی ،منابع تبدیلی و صنایع ارگانیک را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد تا در صنایع تبدیلی با شعار «هرخانه یک کارخانه » به یک قطب تبدیل شویم .

3

4

5

6

7