به گزارش برترین خبر ؛ فرماندهی سپاه ناحیه نوردرجمع خبرنگاران بابیان به اینکه شجره طیبه انقلاب در ابتدا نهالی کوچک بود که امروز به درخت تنومندی تبدیل و شاخه اش به سراسرجهان کشیده است، اظهار کرد:بسیجان انقلاب بودند که در عرصه جنگ ۸ سال دفاع مقدس لباس رزم پوشیدند و درراه سازندگی قدم برداشتند و امروز بسیج در جنگ نرم و اقتصادی با رویکردهای متحولانه در عرصه های مختلق گام بر می دارد.

سید نعمت الله اسدی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارایی درونی کشوراست، تصریح کرد: اخیرا دشمن دراتاق فکر به این نتیجه رسید که با ترفند اقدام جنگ سرد در بدنه نظام ما طراحی کند که سه محور دکترین مهار،نبرد رسانه ای و سازماندهی نافرمانی مدنی را در دستور کار قرارداده است.

فرماندهی سپاه ناحیه نور گلوگاه نظام وعمق نفوذ دشمن درداخل را در دست بسیج دانست وافزود: نقش بسیج به صورت سازنده پیداست و به توانمندی جنگ های ترکیبی و هیبریدی به صورت دفاع موزاییکی رسیده است.

اسدی بااشاره به سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی در وصف بسیج که گفتند: بسیج مولود انقلاب و معجزه قرن و انفجار نور درسراسرجهان است واز شاخص های بسیج در ۴۰ سالگی انقلاب می توان به ۸ سال دفاع مقدس ، مقابله با ناآرامی ها، حماسه ۹ دی ، مدافع حرم و وطن و غیره است .

وی نقش بسیج را اگردشمن باز اتحاد عبری ، عربی، غربی رابه وجودآورد بسیار سازنده دانست،وافزود: بسیج با نقش آفرینی های خود در سراسر منطقه تمامی حرکات دشمن را نقش برآب می کند.

سرهنگ اسدی در ادامه با بیان اینکه برنامه هایی با رویکرد محوروحدت و چهل سالگی انقلاب به مناسبت هفته بسیج در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ۱۹۵ پایگاه و ۱۱ حوزه و ۱۹ دفاتر کانون های اقشاری هریک برنامه های متنوعی به مناسبت هفته بسیج همانند سال گذشته با محوریت وحدت و نقش آفرینی سازنده ودفاع از مظلوم خصوصا مظلومین یمن که از مهمترین آنها می توان به همایش شکوه اقتدار در ۵ آذر ماه اشاره کرد.

 

سرهنگ اسدی در پایان یادآورشد: نگاه بسیج در فرهنگ سازی فقط به قشر سیجی نیست بلکه به همه آحاد ملت است .