منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: از همه رسانه‌هایی که به ایجاد آرامش و احساس امنیت کمک می‌کنند از باب مسائل بهداشت و سلامت در جامعه از جمله داوطلبان عزیزی که این روزها آماده شرکت در آزمون‌های ورود به دانشگاه‌ها هستند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: از فردا تا روز شنبه آزمون ورود به دانشگاه‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد پیش بینی شده و این آزمون‌ها در تاریخی که به تایید ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تعیین شده بود انجام می‌شود.

وی همچنین گفت: همه تدابیر بهداشتی دیده شده و آنچه که به عنوان دستورالعمل از طرف وزارت بهداشت تعیین و اعلام شده بود، در همه مراکز و شعبه‌های برگزاری آزمون در حال انجام است. هم سازمان سنجش بر این امر نظارت می‌کند و هم ناظرانی از طرف وزارت بهداشت به عنوان بازرسان مسائل بهداشتی حضور پیدا خواهند کرد. مثل آنچه که در آزمون دکتری انجام گرفت.

غلامی تاکید کرد: امیدواریم ان شالله با همکاری جدی از طرف داوطلبان عزیز که همه ما نگران سلامتی این عزیزان هستیم، این آزمون به خوبی و با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود و ما بتوانیم در شروع سال تحصیلی آینده جمع زیادی از این عزیزان را در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه داشته باشیم.

وزیر علوم درباره آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌ها در مقطع کاردانی و کارشناسی نیز گفت: تاریخی که برای این آزمون‌ها تعیین شده بود توسط ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا اواخر مرداد ما تعیین شد که با یک تغییری در تاریخ اولیه یعنی تبدیل صبح و بعد از ظهرها به صبح‌های روزهای تعیین شده برگزار خواهد شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه برای اینکه این آزمون هم ان شالله با دقت برگزار شود صورت گرفت. چیزی که تعیین شده بود این بود که ما فضاهای بهتر و بیشتری را برای فاصله بهتر و بیشتر بین صندلی‌ها لازم داشتیم. وزیر محترم ورزش پیشنهاد استفاده از ورزشگاه‌ها را دادند که کارشناسان ما در حال بررسی هستند و هر جا شرایط مناسب باشد و امکان استفاده از ورزشگاه‌ها باشد حتماً استفاده خواهد شد.

غلامی ادامه داد: فضاهای قبلی که پیش بینی شده بود با افزایش فاصله صندلی‌ها همچنان قابل استفاده است اما مازاد جمعیتی که به خاطر این اقدام اتفاق می‌افتد، حتماً برای آنها از فضاهای بزرگ‌تر و احیاناً ورزشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تدابیر بهداشتی لازم پیش بینی شده است، تاکید کرد: سازمان سنجش مرتب از طریق سایت خود مطالب را اطلاع رسانی می‌کند و خواهشم این است که داوطلبان عزیز حتماً مرجع اصلی کسب اطلاعاتشان را سایت سازمان سنجش قرار دهند. اگر لازم باشد که از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی شود هم سازمان سنجش، هم وزارت علوم و هم مراکز برگزاری ما در استان‌ها این کار را خواهند کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در روزهای آینده خبرهای بهتری را در راستای بهبود شرایط برگزاری آزمون خدمت خبرنگاران و رسانه‌های عزیز مطرح کنیم./.mehr