به گزارش برترین خبر ، سردار مرتضی میرزایی اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه برای خرید شارژ و بسته اینترنتی در دام درگاه جعلی پرداخت بانکی گرفتار شده و از آنان مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری شده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات از مالباختگان، کارآگاهان پلیس فتا دریافتند، این افراد بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده با تصور اینکه اطلاعات کارت بانکی خود را در یک سایت رسمی و معتبر ثبت می‌کنند، برای خرید شارژ و بسته اینترنتی اقدام می‌کردند در حالی که سایت مذکور فیشینگ و شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار گرفته‌اند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات ویژه و فنی کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا از شناسایی متهم به کلاهبرداری اینترنتی ساکن یکی از شهرستان‌های استان تهران خبر داد و افزود: با هماهنگی قضائی واخذ نیابت قضائی متهم در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

سردار میرزایی، اظهار کرد: متهم پس از دستگیری در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد اما با ارائه شواهد و قرائن موجود و ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب ۳۵ شهروند به ارزش ۱۰ میلیارد ریال اقرار کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران به شهروندان توصیه کرد: چنانچه اقدام به خرید اینترنتی شارژ سیم کارت‌های تلفن همراه می‌کنند حتماً از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند