به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات و تبریک حلول ماه نورانی ذی الحجه اظهار کرد: انجام مناسک حج این عبادت باشکوه و با عظمت ریشه در حج ابراهیمی دارد که دو مقوله برائت از مشرکین و وحدت امت اسلامی را به یادگار گذاشته است.

وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی( ع )و فاطمه زهرا سلام الله علیها، مهیا کردن ازدواج آسان برای جوانان را بزرگان و مسئولین توصیه کرد و گفت: یکی از عوامل استحکام خانواده و زندگی ایمان و امانتداری است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه هفته پیش رو به حقوق بشر امریکایی نامگذاری شده است، خاطر نشان کرد: باید حقوق بشر آمریکا در چنین روزهایی بازخوانی شود.

امام جمعه شهرستان نور گفت: طی سه قرن اخیر که غربی ها مشغول جنایت، خیانت در منطقه بودند روشنفکرانشان خود را با نوشتن قانون حقوق بشر مشغول کردند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه کارنامه سیاه جنایت آمریکا در بسیاری از نقاط جهان صفحه تاریخ را هم سیاه کرده است، یادآور شد: بمباران هیروشیما و ناکازاکی، کشتار ۳ میلیون مردم مظلوم ویتنام، حکایت ۶۰ سال جنایت حقوق بشری علیه کشور ایران از کودتا ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تا کنون، ۱۷ هزار ترور از تبعات مختلف، فاجعه ۶ تیرماه، بمب مسجد ابوذر حین سخنرانی مقام معظم رهبری، هفتم تیر انفجار حزب جمهوری، هشتم شهریور شهادت شهیدان رجایی و باهنر،دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط ناو آمریکایی، ترور نا جوانمردانه سردار سلیمانی توسط پهپاد آمریکایی، نقض اصول بنیادی بین المللی، جنایت شیمیایی در کردستان و حلبچه، تحریم های گسترده ظالمانه و غیره بخشی از حمایت های آمریکای جنایتکار بزرگ است.

وی ادامه داد: آمریکای لاتین که روزی حیات خلوت آمریکا بود با به وجود آمدن جریان چپ گرا به ضد سیاست های دولت آمریکا شده است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: در انتخابات لبنان جریان های عبری،عربی،غربی صدها میلیون دلار هزینه کردند تا بتوانند جناح و جریان مقاومت را شکست دهند که موفق نشدند و البته در گام دوم برای انتخاب نخست وزیر هم ناموفق بودند.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: پس از چند روز از سفر نخست وزیر روسیه به ایران مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمد و علت آن هم در حقیقت مانع شدن گسترش جمهوری اسلامی ایران با همسایگان شرق بود چرا که تمایل ندارند جمهوری اسلامی با همسایگان شرقی با رعایت اصل عزت، حکمت، مصلحت ارتباط برقرار کند.

وی خاطر نشان کرد: طی یکسال گذشته با روی کار آمدن دولت جدید و ارتباط با همسایگان شرقی وضعیت اقتصادی کشور به مراتب بهتر از سال های قبل شده است.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: به تازگی آمریکایی ها در منطقه به دنبال راه اندازی ائتلاف ناتو نظامی در سایه عادی سازی ارتباط با اسرائیل و جلوگیری از گسترش ارتباط با ایران و کشورهای همسایه در مسیر شکوفایی اقتصاد هستند.

حجت الاسلام احمدی تاکید کرد: همه دلسوزان نظام و مردم با وجود ایام تعطیلات مدارس و شروع سفرهای تابستانی و سرازیر شدن مسافرین در منطقه باید مقابل ناهنجاری های اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند.

وی نجات دهنده بشریت را غدیر دانست و گفت: مساجد، هیات های مذهبی،مسئولین فرهنگی باید دهه ولایت و امامت از عیدقربان تا غدیر را بر جسته کنند و با برنامه ریزی دقیق و منظم و با نشاط بهترین جشن امامت و ولایت را برپا کنند.