به گزارش برترین خبر ، یکی ازموفقیت آمیزترین الگوها در زمینه ی مدیریت شهری، حکمرانی خوب شهری توسط شهردار و اصلی ترین وظیفه شورا ها انتخاب شهردار است

اعضای دوره پنجم شورای شهرایزدشهر،بهترین مصوبه خود را انتخاب مهندس اسحق تونی بعنوان شهردار این شهرمی دانند و ضمن ابراز خرسندی از این انتخاب خود ، مدیریت خلاقانه مهندس تونی را تحسین می کنند و همچنین یکی از مصوباتی که امیدوار هستند در این دوره از شورا به نتیجه برسد ، طرح اتصال دریا به جنگل از رودخانه و ایجاد اسکله است که در تقویت گردشگری، حفظ محیط زیست ،ایجاد درآمد پایدار واشتغالزایی در شهرستان نقش اثرگذاری دارد.

مهندس اسحق تونی نمونه بارز این الگوی موفق در مدیریت شهری است.اواز زمان انتخاب خود در دوره پنجم شورا بعنوان شهردار ایزدشهر سعی کرد تا با تعامل و همفکری تمامی اعضای شورای شهربه جای دامن زدن به اختلافات فقط به فکرتوسعه شهری باشدو به حل مشکلات بپردازد و به جای حرف و شعار درعمل با تلاش وهمت خود و اعضای شورای شهر و همکارانش در شهرداری،ایزدشهر را با شتاب هر چه بیشتر به سمت شهری زیبا و بی نظیر هدایت کند.

شهرایزدشهر دوسال پیاپی در دوره مدیریت مدبرانه مهندس تونی بعنوان شهر پاک مازندران از سوی حسین زادگان استاندار مازندران انتخاب شد.

شهرداری ایزدشهریکسال بعنوان شهرداری برترمازندران معرفی شد که خود الگویی مثال زدنی برای تمامی شهرداری های مازندران درحوزه های مختلف از سوی استانداراست.

مهندس تونی شهردارایزدشهر،موفقیت های کسب شده را درسایه اتحاد،وفاق، همدلی ، همزبانی اعضای شورا و برنامه ریزی دقیق و حساب شده می داند.

پس از گذشت سه سال واندی ازشورای دوره پنجم نشست خبری با حضور شهردار و تمامی اعضای شورای شهر ایزدشهر در مجتمع رفاهی بانک شهر با خبرنگاران برگزار شد که در این نشست مهندس تونی پاسخگوی سوالات خبرنگاران و ارائه گزارشی از عملکرد بود.

*تبدیل تهدیدها به فرصت

مهندس اسحق تونی شهردار ایزدشهربا اشاره به اینکه از ابتدای حضور خود در شهرداری به بررسی نقاط قوت ،ضعف،مشکلات و کمبودها پرداخته است ، اظهار کرد: پس از بررسی بسیار دقیق تمامی حوزه های مختلف شهرداری با کمک گرفتن از همکاران به کارشناسی علمی و حل موضوعات مطرح شده اقدام کردیم وهمچنین از تهدیدها وموضوعات آسیب زا بهترین فرصت ها را برای خود ایجاد کردیم.

وی تصریح کرد: شاید شهرداری و شورا در بعضی از موضوعات نباید ورود پیدا می کردند اما با کمک و همراهی شورا و حتی حضورپیداکردن در دفتر چند وزیر،اقداماتی که آرزوی چند دهه مردم ایزدشهر بود به سرانجام رسید.

*دریافت بیشترین تسهیلات درشرایط محدودیت بودجه

شهردارایزدشهر با بیان اینکه در حوزه دریافت تسهیلات یکی ازموفق ترین شهرداری ها بودیم،خاطرنشان کرد:دریافت بیشترین تسهیلات از سازمان شهرداری ها طی ماه های اول حضورم درشرایط محدودیت بودجه و کاهش تسهیلات نسبت به ادوارگذشته ،اتفاق بسیار خوبی بود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ایزدشهر با حمایت استانداروارتباط با سازمان همیاری ها تجهیزات منحصر به فرد و هم تراز با کشورهای پیشرفته دنیا با هزینه ای بیش از یک میلیارد و 800 میلیون ریال فراهم کرده است،گفت: خرید دستگاه ست تصادفات جاده ای ،کمپرسورشارژدستگاه تنفسی ، خرید خودروی پیشروی آتش نشانی نیز در دست اقدام و از اولویت های این واحد است و همچنین شهرداری ایزدشهر اقدام به خرید بکهولودر،بابکت،نیسان وانت کرده و تهیه یک دستگاه لودرو ماشین ایسوزی و ….را باتوجه به رایزنی های متعدد طی سه سال و نیم بیشترین خدمات کشوری را دریافت کرده است.

مهندس تونی با بیان اینکه اکثر شهرهای استان مازندران دارای دریا، جنگل، رودخانه هستند، گفت: بررسی شناسایی ظرفیت های شهری ایزدشهر و انجام مطالعات دقیق با مشاورهای خبره درحوزه های مختلف ،یکی ازنتایج اثربخشش پرده برداری از بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه به دستان استاندارمازندران بود.

*غوغایی در دل ایزدشهر پرپاست

شهردار ایزدشهرافزود: عده ای فکرمی کنندایزدشهر در سکوتی عمیق فرورفته است ، اما واقعیت این است که شهرداری ایزدشهر هم مانند تمام شهرداری ها با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می کند ولی با کمک شورای شهر دست به اقدامات بسیار بزرگ و شایسته ای میزند که باید گفت در دل ایزدشهر غوغایی برپا است.

 

وی با اشاره به اینکه از پیمانکارهای درجه یک برای پروژه های عمرانی بزرگ استفاده می شود، یادآورشد: بعضی از کارها در شهرکه امکان استفاده پیمانکار نبود وبا توجه به اینکه منافع ایزدشهر باید به مردمانش برگرددازظرفیت شهری مانند(بنا ،کارگر،نجار، نقاش و …) استفاده شد.

*بکارگیری از ظرفیت ایزدشهر

مهندس تونی بیان کرد: استفاده از ظرفیت ایزدشهر دربرطرف کردن مشکلاتی که در نقطه نقطه شهر وجود داشت و مردم روزانه به دیدن آن عادت کرده بودند و حتی قدمت بعضی از آن ها به 10 یا 15 سال می رسید کمک بسیاربزرگی به شهرداری بود چراکه بعضی ازمشکلات شهری را همان بنای شهربهتر انتقال می داد.

*تحویل شهرداری با 15 میلیارد تومان بدهی

شهردارایزدشهربا اشاره به اینکه شهرداری را با 15 میلیارد تومان بدهی وابلاغ طرح تفضیلی و شرایط بسیاربد تحویل گرفتم،افزود: شهرداری در کمیسیون ماده 5 با افزایش تراکم و افزایش سطح اشغال با درخواست های مازاد مالکین می تواند درآمد خوبی را کسب کند اما با ابلاغ طرح تفضیلی پرونده ها به مدت 18 ماه حق ورود به کمیسیون ماده 5 را ندارند و در این شرایط هم جایی گله ای نکردیم و فقط با قدرت به فکر توسعه ایزدشهر بودیم.

*ایزدشهر،منحصربه فردترین شهر ایران در آینده نزدیک

وی گفت : بر اساس روندی که شهرداری ایزدشهر پیش می رود طی سالیان آینده منحصر به فردترین شهر ایران، ایزدشهر می شود.

مهندس تونی با اشاره به اینکه تیم ورزشی در ایزدشهرنداریم افزود: اما مطمئنیم با سرمایه گذاری ای که در آن افق های مختلف دیده شده نتیجه خواهیم گرفت. همچنین با آماده کردن زیر ساخت و ایجاد زمین چمن مصنوعی و احیا و بازسازی زمین چمن طبیعی ورزشگاه آزادی و ورزشگاه شهدای ایزدشهر و همچنین بازسازی سالن اختصاصی کشتی و خریداری تشک کشتی فضای مناسبی برای ورزشکاران ایزدشهرفراهم شده است.

*شکل گیری اولین تیم بوکس

شهردار ایزدشهراز شکل گیری اولین تیم بوکس ایزدشهر با همراهی عضو تیم ملی بوکس آقای صنعتی سرمایه گذارپارک جنگلی خبر داد.

*برطرف شدن مشکل چند ساله کم آبی کشاورزان با انجام لایروبی

مهندس تونی با اشاره به اینکه حدود 20سال نهرهای کشاورزی کل ایزدشهر(داخل جنگل ) به طول حدود 10 کیلومتر لایروبی نشده بود،افزود: در همان ابتدای ورود به شهرداری با همکاری ستاد بحران استان تمامی نهرهای ایزدشهر لایروبی شد که با انجام این کارعلاوه بر پرشدن آب آببندان های ایزدشهرو حل شدن مشکل کم آبی کشاورزان،جلوی سیل سال 98 در ایزدشهر به دلیل باز بودن تمامی کانال ها و آبراه ها گرفته شد.

*درایت مدیریت در آزادسازی حریم رودخانه هاشم رود

وی از دیواره سازی رودخانه هاشم رود به طول نیم کیلومتر و آزادسازی 5 مترحریم رودخانه به طول500 متر سخن گفت و یادآورشد: چند خانه در بستررودخانه قرار دادشت که با همکاری شورای شهرو خیرین ساماندهی انجام شد،شاید منطقه گلستان 5 از نظر بصری هنوزفضای مناسبی نداشته باشد اما کسی فکرش را نمی کرد که بتوان درآن منطقه تغییرات ایجاد کرد اما ما با مدیریت  آزادسازی و دیواره سازی را انجام دادیم.

مهندس تونی با اشاره به روکش آسفالت ساروج محله در هفته دولت امسال گفت: در گلستان 5 با افزودن وسایل بازی در پارک منطقه و ایجاد کانال جهت برطرف کردن مشکل آبگرفتگی و همچنین آسفالت  7 کوچه ساختاربهتر و زیباتری نسبت به گذشته در آنجا ایجاد شد.

*شهرداری ایزدشهرپیشرو درجمع آوری لوله های غیر مجاز آب و فاضلاب در بستر رودخانه

شهردار ایزدشهر خاطرنشان کرد: از معدود شهردار و شورای شهری بودیم که بانوشتن نامه مستقیم به دادستان آمادگی خود را درجمع آوری لوله های غیر مجاز آب و فاضلاب در بستر رودخانه اعلام کردیم و البته شاید تعداد معدودی از مردم را مقابل خود قرار دادیم اما بهداشت عمومی و تمیزی شهر در اولویت قرار دارد.

وی گفت: با ایجاد کانال در اندیشه 18 مشکل سیل در آن منطقه برطرف و طی توافق صورت گرفته با مالک تعریض آن قسمت نیز انجام شد که هم اکنون مردم در تردد مشکلی ندارند و از آن فضا استفاده می کنند.

*ایزدشهر،شهری بدون آبگرفتگی

مهندس تونی از دیواره سازی رودخانه درضلع شمالی گلستان 20 تا 30 به طول 470 متر خبر دادو گفت: این دیواره سازی علاوه برافزودن زیبایی نمای شهری و جلوگیری از دفع فاضلاب های شهری و غیرمجازمی تواند ازسیل ها هم جلوگیری کند.

شهردار ایزدشهر یادآورشد: دیواره سازی نهر قدیمی در گلستان 30 کنار مجتمع توسکا که به آببندان می رسید درحال انجام است.

وی ادامه داد: زیرسازی کامل آسفالت ، احیا کانال آب کشاورزی حد فاصل گلستان 30 تا 54 و 54 تا 61 انجام شد .

مهندس تونی با بیان اینکه در حد فاصل رودخانه وازرود ضلع شرق و غرب از محدوده شهری در غرب و تا آببندان در شرق به صورت کامل آسفالت و پیاده رو سازی نیزکاملادر این مسیرانجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین در منطقه امیرآباد شالیزار یک ، دیواره سازی رودخانه انجام وآسفالت در این مسیر به سمت شرق و غرب نیزانجام شد.

شهردار ایزدشهربازهم از برطرف کردن مشکل آبگرفتگی احیای نهر قدیمی درمنطقه دیگر از ایزدشهر،آفتاب 10 نارنجستان 1 و 3 سخن گفت ودر تکمیل حرف های خود افزود:احیای زمین های قدیمی به راحتی انجام نمی شود بلکه برای این کار ما به نقشه های 50 سال گذشته رجوع کردیم و با رایزنی و کمک سیستم قضایی در جاهایی که همکاری نبودتوانستیم مشکل چند ده ساله را حل کنیم.

وی در ادامه از احیای زمین فوتبال و آسفالت کوچه و پس کوچه ها(حتی 2 متری یا 3 متری یا4 متری) ،منطقه آببندان ، پیاده رو سازی و نورپردازی محوراصلی ،احداث کانال کانیومنطقه امیرآباد خبرداد و تصریح کرد:طرح میدانی درمنطقه امیرآباد( ورودی شهرستان نور) آماده شد و پس از گرفتن مصوبه از شورای ترافیک شهرستان وتایید شورای کمیته فنی شورای ترافیک استان کار در حال انجام است که با تکمیل آن تغییرات اساسی در ورودی شهرستان ایجاد می شود.

*تملک زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع

مهندس تونی در ادامه از تملک زمینی به مساحت حدود 3 هزار مترمربع درگلسار 3 با ارزش ریالی بسیار بالاسخن گفت و اظهار کرد: ایجادخیابان ساحلی از گلسار 9 تا 15 و احداث پارک شهر، احیا پل نوری ، آسفالت کوچه های گلسار 15 ، تکمیل پروژه حمام گردشگری، برطرف کردن آبگرفتگی مقابل مجتمع آموزشی- رفاهی بانک ملت و مجتمع مسکونی پزشکان، تعریض خیابان گلسار 52 با تملک زمینی به مساحت 1700 مترمربع به صورت رایگان، برطرف شدن مشکل آب لوله کشی گلسار 30 تا 54 و گلستان 2 نیز از دیگر اقدمات عمرانی که با پیگیری هریک از اعضای شورای شهر و همکاری مردم فهیم ایزدشهر انجام شده است.

شهردار ایزدشهربا اشاره به اینکه حدود 9 هزار متر تبدیل سیم مسی به کابل در ایزدشهر با پیگیری های اعضای شورای شهر و همکاران در شهرداری انجام شده است، بیان کرد: از ابتدای دوره پنجم شورا تا کنون مصوبه 29 ترانس از اداره برق گرفته شد که تا کنون 26 ترانس در ایزدشهر نصب و مابقی در حال انجام است. همچنین با پیگیری از اداره برق شهرستان و اداره کل ، وزارت نیروطی سه مرحله رفت و برگشت پرونده جابجایی پست برق مجتمع شیلا شهردر گلسار 19 با هزینه شهرداری در حال انجام است.

وی از تغییر اساسی و بسیار خوب در حوزه بهداشت از سال 96 تا کنون با استفاده از ظرفیت ایزدشهر و خیرین خبرداد.

*توازن و رشد توسعه در ایزدشهر با انتقال کمربندی

مهندس تونی با بیان اینکه براساس پیگیری های صورت گرفته در خصوص کمربندی موفق به حذف کمربندی در طرح تفضیلی و انتقال آن به منتهی الیه شهر زیر برق فشار قوی شدیم ،افزود: با توجه یه اینکه عملا شمال ، شرق و غرب شهرایزدشهر بسته است و برای اینکه بتوانیم رشد و توسعه را در ایزدشهر بیشتر به نمایش بگذاریم باید به سمت جنوب حرکت می کردیم اما حرکت به این سمت هم با مشکلات و موانع زیادی همراه بود و همچنین باید برای آیندگان و زمین های زراعی فکر اساسی صورت می گرفت،بنابراین با گرفتن مشاورطرح نوشته شد و در مرحله نهایی قرار دارد تا اینکه بتوانیم از انتهای محدوده شهری تا جاده گاز بعنوان طرح خانه باغ و از جاده گاز تا کمربندی جدید یا همان برق فشار قوی بعنوان منطقه شالیزاری و از جاده کمربندی برق فشار قوی تا آببندان و جنگل بعنوان منطقه توریستی معرفی کنیم.

شهردار ایزدشهر از برطرف شدن مشکل مرز بین ایزدشهر و نور خبر داد و گفت: از انتهای دیوار غربی مجتمع مسکونی آکام شهر و شهرک نفت رستمرود مرز بین دو شهر مشخص و در طرح تفضیلی هم ابلاغ شد و طرح میدان برای ورودی ایزدشهر از سمت محمودآبادو نصب طرح تابلوی مشترک در خروجی ایزدشهر و ورودی نورنیز در سیر روند اداری است .

*شهردار ایزدشهر برداشت غیراصولی ماسه در احداث جاده ساحلی را تکذیب کرد

وی با اشاره به اینکه احداث جاده ساحلی کاملا چارچوب قانونی دارد،ادامه داد: برای احداث چنین جاده ای نیاز به گود برداری است و نمی شود در همان بستر موجود کار انجام شود بنابراین پس از انجام نقشه برداری توسط دوربین های پیشرفته کار از سوی پیمانکار با نظارت شهرداری در حال انجام است و هیچ ماسه دزدی صورت نگرفته است.

*صدورسند درشمال و جنوب ایزدشهر به غیراز منطقه اختلافی 

مهندس تونی با اشاره به اینکه با پیگیری شورا و با همکاری اداره ثبت اسناد ضلع شمال ایزدشهر به صورت کامل سند صادر شده است،خاطرنشان کرد: هم اکنون در ضلع جنوب از رودخانه وازرود به سمت شرق سند صادر می شود وفقط یک محدوده اختلافی بین شهرداری و اوقاف وجود دارد که بر اساس جلسه صورت گرفته دستگاه های مربوطه در موردآن تصمیم گیری می کنند.

شهردارایزدشهر در خصوص جاده توسعه بیان کرد: با توجه به اینکه 4 ونیم کیلومتر طول و 20متر عرض این جاده در نظرگرفته شده ودر بعضی از جاها نیاز به تملک است بنابراین ازابتدای کار نیاز به همکاری مردم داریم که در حال حاضر این جاده به صورت فاز به فازدر حال انجام است و امیدواریم هر چه زودتر در این دوره شورا به افتتاح برسد.

*نصب دوربین های ثبت تخلف در ایزدشهر

وی با بیان اینکه علت تصادف های منجر به مرگ در ایزدشهر خطای انسانی بوده است، افزود: افراد باید در نظر داشته باشند که ایزدشهر یک منطقه شهری است و حداکثر سرعت در منطقه شهری 60 کیلومتر است اما برای کم کردن سرعتگیرها و تثبت تخلفات به زودی دوربین های ثبت تخلف نصب می شود.

مهندس تونی با اشاره به اینکه بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه در اختیار شهرداری ایزدشهر قرار دارد،گفت: اردیبهشت ماه امسال طی مراسمی ازعملیات اجرایی بزرگترین پارک جنگلی گردشگری ایزدشهربا حضوراستاندار رونمایی شد و دردهه فجربا سرمایه گذاری شرکت هومت پارس کاسپین ساختمان مدیریت پارک و ساختمان نظارت منابع طبیعی و شهرداری به افتتاح و بهره برداری رسیدوبا توجه به اینکه مجوزاسکله صادر شده امیدواریم هر چه زودتربتوانیم دیگر مراحل این طرح بلندمدت گردشگری را به نتیجه ای مطلوب برسانیم تا شاهد توسعه گردشگری، ایجاد اشتغال و درآمد پایداردر ایزدشهر باشیم.