به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام شمس الدین نوری شیرازی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس در مصلی بزرگ شهرستان نور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با داشتن سه پشتوانه بزرگ هیچگاه لطمه ای نمی بیند، اظهار کرد: خون مقدس شهدا، انقلاب را بیمه نگه می دارد و نمی گذارد آسیبی به آن برسد، شهدا به خاطر عشق به خدا و اهل بیت و امام خمینی (ره) بود که رفتند و شهید شدند.

وی نیت خالص و پاک امام خمینی (ره) را ضامن انقلاب دانست و افزود: امام خمینی (ره) حدود ۶۵ سال پیش استاد اخلاق بود و شایسته است روحانیون در مساجد موضوع اخلاقیت امام (ره) عنوان شود تا موجب شناخت بیشترمردم شود.

این استاد حوزه حضور مردم در صحنه را یکی دیگر از عوامل بقا انتقلاب بیان و تصریح کرد: در طول این سال ها هرجا کشور نیاز داشت مردم بی‌منّت، بی‌توقّع و با بصیرت در صحنه حاضر شدند و این حضور مردم توانسته تاثیرگذار باشد و آبروی کشور حفظ شود.

نوری با بیان اینکه استعمار بریتانیا حدود ۳۰۰ سال پیش در اواخر صفویه وارد خاورمیانه شد، افزود: نام اول فلسطین ارض کنهان بود که ۱۲ قرن قبل از میلاد مسیح این سرزمین در دست عرب ها بود که از سال ۱۹۳۴ میلادی تصمیم گرفتند تا کشوری را در قلب خاورمیانه برای اذیت و آزار مسلمانان درست کنند که از سال ۱۹۴۸ میلادی سرزمین فلسطین به شکل رژیم اسرائیل قطعی شد.

کارشناس مذهبی در ادامه اظهار کرد: در جشن استقلال هندوستان در مجلس عوام بریتانیا نخست وزیر آن زمان انگلستان وبریتانیا در سخنرانی خود کتاب قرآن را مانعی در سر راه منافع خاورمیانه عنوان کر دو به مردم گفت برای منافع خاورمیانه باید این کتاب را از بین ببریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها حامی فلسطین کشور ایران به رهبری آیت‌الله خامنه ای است که همیشه در سخنان خود از مردم مظلوم فلسطین دفاع می کنند.