به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: توجه به برترین ها از صفات متقین است که می توان نماز اول وقت، احترام به والدین و جهاد در راه خدا از بهترین عمل ها نام برد.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه یکی از بهترین نمازها است، تصریح کرد: نماز جمعه ،نماز آگاهی بخش،روشنگری و از شئون حاکمیت است.

امام جمعه شهرستان نور ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل خاطرنشان کرد: پدافند عامل در حقیقت در حد اعلا بودن دانش و تکنولوژی نظامی برای ایستادن در مقابل دشمن است.

وی ادامه داد: قوی بودن در حوزه های مختلف اقتصادی و تامین امنیت غذایی و مصونیت سازی در مقابل سیل و زلزله و غیره را پدافند غیرعامل می نامند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه ویروس کرونا ساخته و پرداخته دشمن است، افزود: هدایت فکر و اندیشه فرزندان، جوانان و نوجوانان به سوی فضای مجازی از جمله اقدامات دشمنان بوده که محصول آن بازی با احساس و هیجانات آن ها در کف خیابان ها بوده است.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: ایران با توجه به تحریم ها جز ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر تکنولوژی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در جنگ ترکیبی با دشمن قرارداریم، گفت: تبدیل اعتراض به آشوب و اغتشاش و سپس ترکیب آن با عملیات تروریستی و فتنه از جمله جنگ ترکیبی دشمن است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به جایگاه جوانان و نوجوان اظهار کرد: مدیران، معلمان، والدین باید جوانان را که در دوره حساسی قرار دارند درک کنند. شخصیت جوانان، فضیلت دوستی، دستگیری از دیگران، میل به اسلام، و غیره از جمله شاخصه های مهم جوانان است که باید خودباوری، علاقه مندی به ارزش ها و کمال گرایی و ماورای طبیعت را تقویت کرد تا جایگاه آنان ثتبیت شود.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه حوادث اخیر از پیش تعیین شده بود، افزود: طراحی اغتشاش در ایران از چند ماه قبل در دستور کار آمریکا و بریتانیای مکار قرار داشت اما به دنبال روزنه ای بودند که با فوت مهسا امینی پروژه آشوب و اغتشاش کلید زده شد و موضوع قومیت گرایی و تعمیم آن به سراسر کشور و بازی با احساس جوانان و به دنبال آن جسارت به قرآن، اهل بیت، پرچم نظام اسلامی، حجاب و عفاف، جایگاه نیروی انتظامی، سپاه و بسیج صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: دستگاه اطلاعاتی،سربازان گمنام امام زمان(عج)، سپاه، نیروی انتظامی، بسیجیان شهرستان نور با وحدت و همدلی و هوشیاری توانستند در مقابل حرکت های ناجوانمردانه دشمن بایستند و شهر را در امنیت پایدار قرار دهند که از همه آنان تشکر و قدردانی دارم.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: دشمنان که دیدند با اغتشاش ها نمی توانند کاری از پیش ببرند آن را به عملیات مسلحانه در سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت احمدبن موسی شاهچراغ تبدیل کردند و عده ای از زائرین اعم از زن و مرد و کودک به شهادت رسیدند.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: دنیای استکباری به دنبال این بود که ۲۰۲۵ قدرت جهانی و برتر در قالب دهکده جهانی آمریکا باشد و اتحاد چین و ایران و روسیه و کشورهای همسایه باعث شد تا از کار خود مایوس شوند.

وی به عنوان مطالبه مردمی از دستگاه قضا خواست تا کسانی را که به عنوان لیدرهای اغتشاش دستگیر کردند هر چه سریعتر حکم این عوامل کثیف را اعلام و در اسرع وقت اجرای آن در ملا عام به ظهور برسانند.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: با برنامه‌های فرهنگی و روشنگری جوانان فریب خورده در اغتشاش را باید هدایت کرد.

گفتنی است در پایان نماز دشمن شکن جمعه راهپیمایی و اعلام انزجار از اقدامات تروریستی در شاهچراغ شیراز نیز توسط نمازگزاران بسیار باشکوه انجام شد‌

همچنین ایستگاه سلامت توسط کارکنان و داوطلبین جمعیت هلال احمر شهرستان نور جهت سلامت نمازگزاران و میز خدمت و دیدار کارها به چهره رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نور در مصلی بزرگ الغدیر نیز انجام شد.