به گزارش برترین خبر ، علی شادمان در جلسه شورای اداری در جمع خبرنگاران  بااشاره به اینکه هرجامعه ای نام امام حسین(ع) در آن باشد جان دیگری دارد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تاسی گرفته از آموزه های کربلا بود و امروز عزت و سربلندی مردم ایران و همچنین برپایی جمهوری اسلامی که با قدرت در عرصه های بین المللی به رخ قلدران دنیا می کشند متاسی از عاشوراو تاسوعا است.

فرماندارشهرستان نور تصریح کرد: آمریکا با آن همه هیبت و ادعا و هجمه هایی که در دوران دفاع مقدس بر ملت ایران داشتند  نتوانستند یک ملت عاشورایی را از پای دربیاروند چون امام حسین (ع) در دل و فرهنگ شیعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس هم متاثر از مولفه ها عاشورا است ، خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس یادآورشهیدانی است که به فداکردن تمامی تعلقات خود عزت ،امنیت ، افتخار و سربلندی را به مرد ایران هدیه کردند و ما مدیون خون شهدا هستیم.

شادمان عزت ایران را بسیار غرور آفرین دانست و افزود: حاکمیتی نوپا 8 سال جنگید در حالی که تمامی قدرت ها و پول در اختیار جبهه مقابل بود اما اجازه نداد سانتی از کشور در اختیار دشمن قرارگیرد که این نمونه تاریخ به خود سراغ ندارد.

فرماندار نور با اشاره به اینکه وقتی 578 درصد پروژه ها به مرحله آزمایشگاهی می رود یعنی به همان اندازه زیر ساخت ها و عملیات عمرانی شهرستان اوج گرفته است، اظهار کرد: با توجه هب شرایط اقتصادی حاکم بر کشور اقدامات بسیار بزرگی با کمک همه مدیران انجام شد و شاید هیچ پروژه لاینحلی نباشد که نشانه گذاری نشده باشد و در مرحله عمل نباشد.

وی در خصوص کمربندی نور و رویان گفت: قطعه اول این پروژه که چون گره کوری در شهرستان مانده بود سال گذشته به بهره برداری رسید و در هفته جاری 800 متر از قطعه دوم  بدون کمترین سوء تفاهم و تنش بازگشایی آن صورت گرفت و با توجه به باتلاقی بودن مسیر پیمانکاربا تمام قدرت و امکانات در حال انجام علمیات است.

شادمان از آسفالت مناطق صعب العبور و سخت سخن گفت و افزود: 8 کیلومتر از جاده کوهستانی سیاه سنگ منطقه بلده که به واسطه سرمای شدید و قدمت بیش از دو دهه به جاده خاکی تبدیل شده بود ،علیرغم مشکلات و سختی های فراوان 6 کلیومتراز مسیر اصلی آسفالتش انجام و مابقی با لکه بردای در سنوات آیندن و گرفتن اعتبار انجام می شود.

فرماندار نور ادامه داد: 8 کیلومتر از مسیراصلی منطقه واز چمستان و 4 و نیم کیلومتر مسیر کلاونگا در حالی آسفالتش انجام شد که دولت ریالی هزینه نکرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان نوردرآزاد سازی سواحل توانست رتبه نخست استان  را کسب کند،تصریح کرد: آزادسازی بیش از 4 کیلومتر که متعلق به عموم مردم بود در اختیار بخش خصوصی قرار داشت که آزادسازی اش انجام شد که تنها یک مورد حائز اهمیت آن یک کیلومتر آکام شهردر ایزدشهر تخریب شد که 30 هزار متر مربع فضا در اختیار شهرداری ایزدشهر برای استفاده پارک ساحلی قرار گرفته است.

شادمان با بیان اینکه باید سرمایه گذاری در شهرستان جدی گرفته شود، گفت: با این اوضاع اقتصادی و پول دولت نمی تواند اشتغال ایجاد کند و ظرفیت بسیار خوب ساحل نور ، رویان، ایزدشهر با جذب سرمایه گذار وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد و من  به عنوان فرماندار قطعا شهرداران را در جذب سرمایه گذار البته با رعایت قوانین و چارچوب ها حمایت خواهم کرد.