به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: استفاده از فرصت ها از صفات متقین است.

وی با اشاره به سخنان امیرالمومنین علی علیه السلام، تصریح کرد: انسان در جزیره ای به نام فرصت قرار دارد و آن جزیره بین دو اقیانوس بنام نیستی(گذشته، آینده ) است.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: دوران جوانی که دوران قوت،قدرت و بالندگی است بین دو دوران ضعف (کودکی، پیری) قرار دارد که باید از آن به نحو شایسته استفاده کرد.

حجت الاسلام احمدی افزود: برخورداری از قدرت و سرزندگی، تیزهوشی، قلب پاک، آرمان گرایی از ویژگی های جوانان است.

وی ادامه داد: حضرت علی اکبر(ع) نماد در ادب، اخلاق، معرفت، شکوه، عظمت، شجاعت و وفاداری مانند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود است.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: باطل ستیزی، حق محوری،بصیرت، فداکاری، ادب، رشادت شاخصه های جوانان عاشورایی است.

حجت الاسلام احمدی افزود: بزرگترها باید آغوش خود را در محیط خانواده و اجتماع برای جوانان باز کنند.

امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم نمازجمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: حیات انسان به عنایت الهی است.

وی تصریح کرد: مسئولین در روزهای جشن و اعیاد در مساجد، اماکن عمومی، بازار، خیابان ها تحول ایجاد کنند.

حجت الاسلام احمدی گفت: انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب مهدوی است و سازماندهی برای حکومت امام زمان( عج) به دست شما است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: با قلع و قمع ریشه های ظلم و طغیان، بالارفتن سطح اندیشه بشر، استخراج همه نیروهای طبیعت و انسانی جامعه امام زمانی برپا می شود.

وی محور حرکت امام زمان (عج) را بر مدار اخلاق و فضیلت خواهی دانست و افزود: باید علیرغم وجود ناعدالتی و تبعیض و فقر و … زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشیم.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد:مذاکرات هسته‌ای که برای انتفاع ایران از فروش نفت، برگرداندن سرمایه های به تاراج رفته مردم مظلوم بود اما امروز آمریکایی ها و برخی از کشورهای اروپایی و عربی و افراد و گروه ها در داخل با انقلاب دشمنی می کنند. چون می بینند ایران در مسیر انقلاب مهدوی در حال حرکت است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به جنگ‌ترکیبی طی مدت اخیر خاطرنشان کرد: ملت ایران با وحدت همه جانبه، پیروزمندانه از فتنه خارج شدند.

وی جنگ ارزی را نوع دیگر فتنه از سوی دشمن دانست ‌و افزود: تلاطم های ارزی تصادفی نبود و مسئولین باید همه جانبه مراقب باشند و تمام اندیشه ها و دانش خود را به صحنه بیاورند و در مقابل جنگ اخیر مبارزه کنند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه باید بازار کنترل شود گفت: تورم در بازار اصلا زیبنده نیست و باید با تلاش وافر مانند دفاع مقدس و مبارزه با فتنه بر این جنگ پیروز شدند.

امام جمعه شهرستان نور علاوه بر گرامیداشت هفته منابع طبیعی تصریح کرد: حیات و زیست انسان ها به سلامت است و بخش عظیم این سلامت به طبیعت باز می گردد.

وی حجت الاسلام احمدی افزود: وسعت منابع طبیعی در شهرستان بسیار زیاد است و همه مردم باید کمک کنند تا از غارت جنگل جلوگیری شود.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: زباله معضل کشوری است و با توجه به اینکه پذیرای گردشگران زیادی خصوصا در ایام تعطیلات هستیم به نسبت با افزایش پسماند نیز روبرو می شویم.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: مسئولین باید با مدیریت کارخانه کمپوست شهرستان نور جهت حفظ محیط زیست  همکاری لازم را داشته باشد.

گفتنی است در راستای تداوم میز خدمت مسئولین این هفته ریاست و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان نور پاسخگوی مشکلات نمازگزاران و شهروندان در مصلی بزرگ الغدیر بودند.

خبرنگار: زینب تذکاری سالم